Cezary Kulesza apeluje: To nie czasy ostrzeliwać się armatami! Rosyjski sport powinien być zblokowany [TYLKO U NAS]

2022-02-24 13:29

Atak Rosji na Ukrainę trwa. UEFA zaplanowała spotkanie dopiero na piątkowy poranek, a PZPN czeka na odpowiedź z FIFA. Prezes Cezary Kulesza drugi raz zwrócił się z apelem do władz światowej piłki o stanowczą reakcję.

Wojna na Ukrainie stawia pod znakiem zapytania dalsze funkcjonowanie kraju. Rosyjska agresja stawia też pod znakiem zapytania wszelkie sportowe imprezy w Rosji. W Sankt Petersburgu za kilka tygodni ma się odbyć finał Ligi Mistrzów, my czekamy na najnowsze informacje na temat spotkania el. MŚ Rosja – Polska. Mecz ma odbyć się 24 marca w Moskwie.

- Michał Skiba, Super Express: Cały świat odwraca się od Rosji i nie chce grać z Rosją. Ponownie trzeba zapytać, czy powinniśmy do Rosji jechać.

- PZPN tworzy drugie pismo, pierwsze zostało wysłane we wtorek, w którym jest prośba, aby FIFA natychmiast udzieliła odpowiedzi. Bo wiemy, że sytuacja się pogorszyła. Decyzyjność zostawiamy po stronie FIFA, bo my sami nie możemy podjąć takiej decyzji. Należymy do FIFA i UEFA i to te podmioty mają ostateczny głos, a żeby te decyzje zapadły, to muszą być naciski polityczne innych państw. Mogą być sankcje rozszerzone o sport.

- Szef szwedzkiej federacji piłkarskiej Karl-Erik Nilsson nie wyobraża sobie, by grać w Moskwie z Rosją.

- Jeśli Szwecja by nie pojechała do Moskwy, to pewnie przegrałaby przez walkower i na mundial pojechałaby Rosja. To byłby zły koniec. Federacja nie może sama podejmować decyzji. Musi być pewna hierarchia. Jak w rządzie. Tak samo jest w naszym przypadku. Czekamy na reakcje FIFA. Sytuacja jest trudna, wiemy, że finał Ligi Mistrzów ma być w Sankt Petersburgu, zdajemy sobie sprawę, że UEFA dostaje duże pieniądze z Gazpromu...

Jan Tomaszewski mocno po ataku na Ukrainę: Trzeba wywalić Rosję z FIFA!

Tomaszewski dowiedział się, że Michniewicz go skrytykował. Bezbłędna reakcja | Futbologia

- Czy Pan sobie wyobraża, by do Moskwy nie jechać?

- Ja tej drużyny na pewno nie zostawię. Czy kapitan opuszcza statek jako pierwszy? Nie ma mowy. Kapitan schodzi ostatni.

- Czytam, że w związku z obecną sytuacją PZPN odwołał czwartkowe spotkanie z selekcjonerem Czesławem Michniewiczem.

- Być może selekcjoner miał umówione spotkanie z kimś z departamentu logistyki, na przykład z Panem Andrzejem Zarębą. Ja nie miałem zaplanowanego spotkania z trenerem Michniewiczem, ale jesteśmy w ciągłym kontakcie telefonicznym.

- Jak Pan obserwuje to wszystko, co się teraz dzieje, to co Pan sobie myśli?

- Każdy człowiek, który ma człowieczeństwo w sobie i uczucia musi być załamany. To nie są czasy, by ostrzeliwać się armatami. Dziś każdy dysponuje bronią. W imię czego robi to Władimir Putin? Rosja przecież jest wielkim krajem, największym, ze sporą ilością ziemi. Moim zdaniem wszelki sport rosyjski powinien być zblokowany. Cały sport jaki jest – od szermierki po piłkę ręczną, nożną, koszykówkę itd. To muszą jednak ustalić politycy.

Wymowny wpis Kamila Glika po ataku na Ukrainę! Reprezentant Polski nie wahał się ani przez chwilę, musiał zabrać głos

Sonda
Czy mecz Rosja - Polska powinien się odbyć?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze