Cezary Kulesza podał datę prezentacji nowego selekcjonera! Jasna deklaracja prezesa PZPN

2022-01-22 19:15
Cezary Kulesza
Autor: CyfraSport Cezary Kulesza

Serial pod tytułem „wybór selekcjonera reprezentacji Polski” nie miał jeszcze swojego finału. Początkowo wiele wskazywało na to, że następcę Paulo Sousy poznamy 19 stycznia, a bardzo blisko tego miał być Adam Nawałka. Obecnie jednak mamy sobotę 22 stycznia i nazwiska nowego selekcjonera nie znamy, a szanse Nawałki miały spaść. Cezary Kulesza w rozmowie z WP SportoweFakty podał ostateczną datę przedstawienia trenera polskiej kadry.

Wybór nowego selekcjonera reprezentacji Polski przeciąga się coraz bardziej. Wydawało się, że następcę Paulo Sousy, który postanowił porzucić kadrę przed barażami, poznamy 19 stycznia po posiedzeniu Zarządu PZPN. Tak się jednak nie stało, bowiem negocjacje Cezarego Kuleszy z kandydatami zaczęły się przeciągać. Jeszcze kilka dni temu wszystko wskazywało na to, że kadrę ponownie przejmie Adam Nawałka, ale jak na razie tak się nie stało. W ostatnich dniach kolejne doniesienia wskazują, że rosną szanse na zatrudnienia Andrija Szewczenki, choć początkowo wydawało się, że PZPN nie będzie w stanie spełnić oczekiwań finansowych Ukraińca. Obecnie trudno jednak wskazać, który z nich (a może ktoś inny) jest bliżej kadry. Wyjaśniło się jednak, kiedy poznamy nazwisko nowego selekcjonera.

Andrij Szewczenko zgarnie w Polsce prawdziwe kokosy! Wiemy, ile Ukrainiec ma zarabiać za prowadzenie reprezentacji Polski [TYLKO U NAS]

Sonda
Kto powinien objąć reprezentację Polski w piłce nożnej?

Cezary Kulesza zdradza, kiedy i gdzie przedstawi następcę Paulo Sousy

W rozmowie z portalem WP SportoweFakty prezes PZPN podał dokładną datę ogłoszenia nazwiska trenera, który przejmie reprezentację Polski. – Nowy selekcjoner reprezentacji Polski zostanie przedstawiony 31 stycznia na PGE Narodowym w Warszawie. Proszę kibiców i media o jeszcze chwilę cierpliwości, choć wiem, jakie olbrzymie emocje wzbudza ten temat. Prowadzimy ostatnie negocjacje, jest ścisłe grono kandydatów – powiedział Cezary Kulesza.

Mateusz Borek specjalnie dla SE. Nawałka zrezygnuje sam? Zamieszanie może zakończyć się fatalnie dla kadry

Sternik polskiej piłki stwierdził, że duża część informacji pojawiających się w mediach jest nieprawdziwa. Zwłokę przy wyborze nowego selekcjonera tłumaczy natomiast tym, że chce dopiąć wszystkie szczegóły i ważne punkty umowy. Nie chodzi bowiem o samego selekcjonera, ale także jego sztab. Co więcej, Cezary Kulesza nie chce trenera tylko na same baraże, a kogoś, kto będzie miał zarysowany dalszy plan na pracę z kadrą.

Jan Bednarek wyjawił kłamstwa Sousy. Brutalna prawda o byłym selekcjonerze, szczere wyznanie

 – Interesuje mnie szersza koncepcja prowadzenia reprezentacji. Poważna federacja nie może sobie pozwolić na wybór trenera tymczasowego. Chcę postawić na szkoleniowca, który przekona mnie zarówno co do sposobu walki o awans na MŚ, jak i do rozwoju reprezentacji w kolejnych latach – podkreślił prezes PZPN w rozmowie z portalem WP SportoweFakty.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze