Andrij Szewczenko

i

Autor: Cyfra Sport Andrij Szewczenko

Andrij Szewczenko zgarnie w Polsce prawdziwe kokosy! Wiemy, ile Ukrainiec ma zarabiać za prowadzenie reprezentacji Polski [TYLKO U NAS]

2022-01-22 7:02

Nazwisko Andrija Szewczenki coraz częściej pojawia się w kontekście objęcia reprezentacji Polski, a zwolnienie Ukraińca przez władze Genoi tylko podsyciły plotki. Jak ustalił nieoficjalnie "Super Express", Andrij Szewczenko miał nawet zostać nowym faworytem do objęcia Biało-czerwonych, pomimo wysokich oczekiwań finansowych. Co prawda Ukrainiec nie otrzyma tyle, ile sobie zażyczył, jednak może liczyć na wciąż wielką kwotę. Problemem nie jest nawet jego umowa z włoskim klubem.

Od czasu, kiedy Paulo Sousa zdecydował się porzucić reprezentację Polski i przenieść się do Brazylii by trenować ekipę Flamengo, reprezentacja Polski pozostaje bez selekcjonera, a prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Cezary Kulesza wciąż zastanawia się nad tym, kto byłby najlepszym kandydatem do zastąpienia Portugalczyka. O ile w ostatnich dniach najwięcej mówiło się o Adamie Nawałce, a oficjalne ogłoszenie tej decyzji wydawało się tylko kwestią czasu, w tej kwestii zaczyna pojawiać się coraz więcej wątpliwości. Jak ustalił nieoficjalnie "Super Express", Cezary Kulesza ma być zwolennikiem zatrudnienia Andrija Szewczenki zamiast Adama Nawałki, stawiając tym samym na swój autorski pomysł. Nawet wciąż obowiązujący kontrakt Ukraińca w Genoi nie miałby być problemem. Oczywiście Szewczenko mógłby liczyć na konkretne pieniądze. 

Paulo Sousa zafundował piłkarzom tortury! Brazylijczycy ujawnili terror Portugalczyka, już nic się nie ukryje

Ogromne pieniądze dla Andrija Szewczenki w Polsce! Były selekcjoner Ukrainy może liczyć na prawdziwe kokosy

Jak wynika z ustaleń "Super Expressu", sam Szewczenko miałby być mocno zainteresowany pracą w reprezentacji Polski i chociaż prezes PZPN nie miałby zamiaru spełniać oczekiwań finansowych Ukraińca, które są na poziomie 3 mln euro rocznie, to były selekcjoner naszych wschodnich sąsiadów mógłby liczyć na nieco mniejsze zarobki. Mowa tutaj bowiem o kwocie 200 tysięcy euro rocznie, co daje prawie 2,5 mln euro w skali roku, a więc jedynie niewiele różni się od tego, co chciałby w Polsce zarobić Andrij Szewczenko. Problemu nie stanowi nawet ważny kontrakt Szewczenki we Włoszech.

Syn Andrija Szewczenki w reprezentacji Polski? Może w niej zagrać, będzie musiał podjąć decyzję

Sprawdźcie, jak przez lata zmieniał się prezes PZPN Cezary Kulesza, zaglądając do galerii zdjęć poniżej

Cezary Kulesza po rozmowach z Andrijem Szewczenką. Ukrainiec blisko objęcia posady selekcjonera Biało-czerwonych

Okazuje się bowiem, że Polski Związek Piłki Nożnej ma pracować nad rozwiązaniem problemu, jakim jest ważny kontrakt Szewczenki w Genoi, z której Ukrainiec został zwolniony zaledwie po 11. meczach. Z informacji, jakie posiada "Super Express" wynika również, że Cezary Kulesza miał już spotkać się z Szewczenką, który obecnie jest nowym faworytem do tego, aby poprowadzić polską kadrę. Prezes PZPN nie ma jednak zbyt wiele czasu na rozwiązanie problemu, jakim jest kontrakt Szewczenki we Włoszech, bowiem Polacy za nieco ponad dwa miesiące zmierzą się z Rosją w barażach do mistrzostw świata, a więc nowy trener nie będzie miał zbyt dużo czasu, na odpowiednie przygotowanie zawodników do tej batalii.

Czytaj także: Vital Heynen nie mógł tego dłużej ukrywać! Szczerze podsumował pracę w Polsce, zwrócił uwagę na istotny szczegół

Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby dobrym trenerem dla reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze