Paulo Sousa

i

Autor: PAP / Piotr Nowak Paulo Sousa

Co wymyśli Paulo Sousa? Tak może wyglądać skład Polaków na Anglię

2021-09-07 21:43

W środę na PGE Narodowym czeka nas absolutny szlagier eliminacji do przyszłorocznego mundialu w Katarze. Reprezentacja Polski zagra z Anglią i po meczach z Albanią i San Marino jej szanse na sukces nie są oceniane zbyt wysoko. Selekcjoner Paulo Sousa zapowiada, że rękawica w kierunku wicemistrzów Europy zostanie rzucona. Wiemy, jak może wyglądać wyjściowy skład Polaków

Portugalski selekcjoner na przedmeczowej konferencji prasowej zapewnił, że Biało-Czerwoni będą wywierać presję na Anglikach. Zrobią to jednak bez kontuzjowanych Piotra Zielińskiego i Bartosza Bereszyńskiego. W obecnym momencie bardziej boli brak tego pierwszego. Chęć zwycięstwa nad Anglikami jest wielka, szczególnie, że w pierwszym meczu na Wembley Polacy grali z Wyspiarzami jak równy z równym.

Jerzy Dudek przed meczem z Anglią. Robert Lewandowski jest jak...

Jan Tomaszewski KRYTYKUJE Lewandowskiego. „Zagrał NIEROZWAŻNIE” | Futbologia

W marcu reprezentacja Polski zagrała bez Roberta Lewandowskiego. Teraz „Lewy” będzie na murawie. W formie, napędzony ostatnimi bramkami w meczach z Albanią i San Marino. Kto obok niego? Raczej Adam Buksa - on z kolei wręcz uskrzydlony świetnym wejściem do kadry. Dwa mecze i cztery gole, to – niezależnie od poziomu rywala – dobry prognostyk przed następnymi meczami. Napastnik New England zachwycił swoimi możliwościami gry w powietrzu. Skutecznie główkuje piłkę na sporych wysokościach. To w starciu z angielskimi twardzielami może się przydać.

Sousa nie patyczkował się z hejterami. Ostra odpowiedź, nie pozostawił wątpliwości

Przypuszczalny skład reprezentacji Polski na mecz z Anglią

i

Autor: SE Tak zagramy z Anglikami?

Czas, by Paulo Sousa skorzystał z usług Tomasza Kędziory. Obecności Kamila Glika, Jana Bednarka i Macieja Rybusa możemy być niemal pewni. Mówi się, że portugalski selekcjoner odzyskał dla kadry Karola Linettego, ale w środę na PGE Narodowym siłę środka pola powinni stanowić Jakub Moder i Grzegorz Krychowiak. Pierwszy strzelił na Wembley wyrównującego gola, drugi był najlepszym polskim piłkarzem na przestrzeni całego meczu.

Tak balanguje gwiazda reprezentacji Anglii. Kasa, alkohol, kobiety i rozbite samochody

Od skrzydłowych wymagamy innej gry. Większej odwagi w pojedynkach. Kamil Jóżwiak i Przemysław Frankowski muszą zagrać inaczej niż w meczach z Albanią i San Marino (choć ten pierwszy wystąpił jedynie z Albańczykami). Może swoje minuty powinien dostać Nicola Zalewski?

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na mundial w Katarze?
Najnowsze