Co za gol Polaka w Ameryce. Adam Buksa wprowadził New England do półfinału MLS Cup [WIDEO]

2020-11-25 9:26 MaSz
Adam Buksa
Autor: Cyfra Sport Adam Buksa

Walka o mistrzostwo MLS wkracza w decydującą fazę. W I rundzie (ćwierćfinały) doszło do polskiego starcia. Rywalizowały ze sobą zespoły Philadelphii Union i New England Revolution. Gwiazdami tych ekip są odpowiednio: Kacper Przybyłko i Adam Buksa. Bohaterem zawodów był ten drugi, który strzelił pięknego gola i przyczynił się do wyeliminowania faworyta rozgrywek z walki o MLS Cup.

Philadelphia Union to najlepszy zespół Konferencji Wschodniej, który w tym sezonie chciał wygrać całe rozgrywki. New England w sezonie zasadniczym zajęło dopiero ósme miejsce. W rundzie wstępnej fazy pucharowej wygrało 2:1 z Montrealem Imacpt. To pierwsze od sześciu lat zwcyięstwo tego klubu w play-off. W 2014 roku ekipa New England przegrała 1:2 po dogrywce finał z Los Angeles Galaxy. Teraz faworytem rywalizacji w I rundzie fazy pucharowej była Philadelphia Union. Tymczasem przegrała 0:2 u siebie z New England. W tym sukcesie pomógł Adam Buksa, który w pierwszej połowie wyprowadził gości na prowadzenie. Polak strzelił pięknego gola. Z prawej strony na pole karne dośrodkował Carles Gil, a z jego podania skorzystał nasz rodak. Wyskoczył najwyżej w polu karnym rywali i uderzeniem piłki głową zaskoczył bramkarza gospodarzy. Klubowe konto w mediach społecznościowych pokazując bramkę naszego rodaka napisało o nim tak: Wielki człowiek w wielkiej chwili! Zobaczcie jak padł gol.

Igor Angulo czaruje w Indiach. Wiemy jaką nagrodę dostał za dwa gole w debiucie [WIDEO]

Po chwili drużyna Polaka podwyższyła wynik. Mnęły w sumie cztery minuty. Drugą bramkę zdobył Tajon Buchanan. Adam Buksa strzelił w tym sezonie już siedem goli. W półfinale Konferencji Wschodniej (29 listopada) New England zagra na wyjeździe z Orlando City. W drugiej parze Columbus Crew zmierzy sięz Nashville. Pary Konferencji Zachodniej: Dallas - Seattle Sounders (1 grudnia), Sporting Kansas City - Minnesota United (2 grudnia). Półfnały konferencji zaplanowano na 6 grudnia, a finał MLS Cup odbędzie się 12 grudnia.

Co za wpadka w Ekstraklasie! Fatalny kiks bramkarza Zagłębia Lubin [WIDEO]

Najnowsze