Robert Lewandowski z Laurą

i

Autor: Instagram Robert Lewandowski z Laurą

Anna Lewandowska urodziła. Czy Laura będzie miała niemieckie obywatelstwo? Przepisy mówią jasno

2020-05-06 12:28

Anna Lewandowska urodziła! Doczekaliśmy się informacji o przyjściu na świat drugiego dziecka Roberta i Anny Lewandowskich. Malutka Laura urodziła się 6 maja w Monachium, a wesołą nowinę przekazał światu szczęśliwy tata Robert Lewandowski. Czy maleńka Laura Lewandowska będzie miała niemieckie obywatelstwo?

Futbologia: Anna Lewandowska urodziła córkę

Wielu kibiców zadaje sobie pytanie, czy maleńka córeczka Lewandowskich będzie miała prawo do uzyskania niemieckiego obywatelstwa. Okazuje się, że Laura Lewandowska może otrzymać niemiecki paszport! Maleństwo spełnia bowiem wszystkie wymagania.

Robert Lewandowski i maleńka Laura! To ZDJĘCIE rozczula do łez!

Od 1 stycznia 2000 roku dziecko rodziców, którzy są cudzoziemcami, uzyskuje niemieckie obywatelstwo poprzez urodzenie w Niemczech, jeżeli jedno z rodziców od ośmiu lat przebywa legalnie na stałe w Niemczech (Robert przebywa od 10 lat) i posiada uprawnienie do pobytu lub od trzech lat posiada zezwolenie na pobyt na czas nieokreślony.

Anna Lewandowska urodziła: Gigantyczna fala wsparcia dla rodziców. Są też złośliwości

Co ważne, kiedy Laura Lewandowska skończy 18 lat, musi oświadczyć na piśmie (przed ukończeniem 23 roku życia) czy chce zachować obywatelstwo niemieckie, czy polskie. Jeśli wybierze niemieckie, musi udokumentować na piśmie zrzeczenie z obywatelstwa polskiego. Jeśli nie zrobi tego przed ukończeniem 23 roku życia, automatycznie straci obywatelstwo niemieckie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze