Szymon Jadczak, Czesław Michniewicz

i

Autor: Instagram Szymona Jadczaka / CyfraSport Szymon Jadczak, Czesław Michniewicz

Czesław Michniewicz pozwie dziennikarza. Idzie z Szymonem Jadczakiem do sądu! Ostra reakcja

2022-06-26 21:33

W ostatnim czasie pojawił się głośny artykuł, którego autorem jest Szymon Jadczak. W tekście opisano pracę Czesława Michniewicza w Lechu Poznań oraz rozmów telefonicznych z Ryszardem F. "Fryzjer" był szefem mafii, która zajmowała się ustawianiem meczów. Adwokat selekcjonera reprezentacji Polski - Piotr Kruszyński przekazał w rozmowie z "Faktem", że sprawa zostanie skierowana do sądu.

Czesław Michniewicz został wybrany na trenera reprezentacji Polski z początkiem 2022 roku. Od tego czasu były trener m.in. Legii Warszawa awansował z kadrą na mistrzostwa świata w Katarze, po zwycięstwie w barażach ze Szwecją. Od samego początku Michniewicza w kadrze cały czas pojawia się wiele kontrowersji dotyczących jego przeszłości. W opublikowanym artykule przez "Wirtualną Polskę", której autorem jest Szymon Jadczak przedstawiono śledztwo dotyczące powiązania Michniewicza z "Fryzjerem". Dziennikarz przekazał, że w 11 spotkaniach Lecha Poznań, gdzie trenerem był wówczas teraźniejszy selekcjoner reprezentacji Polski doszło do korupcji albo prób korupcji.

Aleksandar Vuković szokuje słowami o Macieju Rybusie. Broni go w sprawie Rosji, nie rozumie krytyki

Adwokat selekcjonera przekazał, że sprawa zostanie skierowana do sądu. - W imieniu pana trenera skieruję do sądu akt oskarżenia z artykułu 212, czyli o zniesławienie. Jest to przestępstwo prywatnoskargowe. Pan Jadczak pomawia pana trenera Michniewicza o korupcję, o ustawianie meczów, nie mając ku temu żadnych dowodów. Same bilingi rozmów nie mogą świadczyć o przestępstwie - poinformował "Fakt" adwokat Michniewicza - Piotr Kruszyński.

Grbić mówi „SE” o kontrowersji w meczu z USA: Sędzia wkurzył chłopaków i zaczęli grać jeszcze mocniej [WYWIAD]

Już niebawem może dojść do spotkania dziennikarza "Wirtualnej Polski" z Czesławem Michniewiczem w sądzie, aby rozwiać wszelkie informację, które przekazał Szymon Jadczak do mediów. - To, że pan Czesław Michniewicz rozmawiał z panem F., nie jest żadnym dowodem na korupcję. Dlatego wytaczamy proces karny o zniesławienie i pan Szymon Jadczak w sądzie będzie miał okazję udowodnić swoje twierdzenia - podsumował adwokat selekcjonera.

Jakub Moder o kontuzji, rehabilitacji i powrocie na boisko. Co ze zdrowiem gwiazdy kadry?

Tomaszewski zdecydowanie o Rybusie: W kadrze nie ma dla ciebie miejsca!
Najnowsze