Dariusz Szpakowski

i

Autor: Super Express / Artur Hojny Dariusz Szpakowski

Mocna informacja

Dariusz Szpakowski ujawnił swoje plany! Fani będą piać z zachwytu, chce wrócić do komentowania na tę imprezę

2023-09-27 5:00

Mateusz Borek i Dariusz Szpakowski spotkali się przy jednym stoliku podczas programu Hejt Park na antenie Kanału Sportowego. Wspominali wiele skomentowanych przez siebie imprez, ale też potrafili wybiec myślami w przyszłość. Z ust Szpakowskiego padła istotna deklaracja dotycząca jego możliwych występów przed mikrofonem.

"Szpaka" na mundialu już nie usłyszymy. Mistrzostwa świata w Katarze były ostatnimi, które Dariusz Szpakowski komentował i tą piękną karierę komentatora spuentował wspaniałym finałem w Lusail. Szpakowski zdecydowanie jednak odcinał się od możliwości kompletnego odejścia od zawodu. Dalej, choć sporadycznie, chce komentować mecze. Potwierdził to podczas Hejt Parku na antenie Kanału Sportowego. - Od czasu do czasu chciałbym skomentować. To jest decyzja zależna ode mnie: jak się będę czuł, jak będę widział i jak będę mówił. Na szczęście zdrowie jest dobre. To powinna być decyzja komentatora [kiedy odejść]. Gdyby Włodek [Włodzimierz Szaranowicz - przyp.] był w zdrowotnej formie, to by komentował. Oczywiście nie tak często - powiedział Szpakowski.

ZOBACZ: Wydało się, dlaczego Grzegorz Krychowiak zakończył reprezentacyjną karierę! Wszystko przez jeden telefon

Legendarny już komentator Telewizji Polskiej chciałby zaliczyć jeszcze jedną piłkarską imprezę. W przyszłym roku w Niemczech odbędą się mistrzostwa Europy. Wielka piłka wraca do kraju naszych zachodnich sąsiadów po 18 latach, w 2006 roku odbył się w Niemczech mundial. Wtedy Szpakowski komentował wiele spotkań MŚ, w tym finał i mecze Polaków. Teraz marzy mu się właśnie Euro 2024. - Wabikiem są dla mnie finały mistrzostw Europy. Kto wie, czy to nie byłyby moje pożegnalne ME, bo ile można. Ile można też zabierać miejsce młodym? Nigdy nie byłem człowiekiem, który nie twierdził, że młodzi nie powinni wejść do tego zawodu. Już to robią - wyznał uznany komentator.

ZOBACZ: Łzy same płyną do oczu po tym, co Dariusz Szpakowski usłyszał od Mateusza Borka na wizji! Wypalił do legendy dziennikarstwa

Wywiad z selekcjonerem Michałem Probierzem
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze