Albania - Polska

i

Autor: CyfraSport Polska – Albania. Przed nami mecz o wszystko! Kiedy grają Polacy?

Dobry znak przed meczem Albania - Polska. Ten kibic zostanie przed stadionem, ale jego wsparcie będzie nieocenione

2021-10-10 18:10

Mecz Polski z Albanią będzie arcyważny w kontekście eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Podopieczni Paulo Sousy muszą wygrać to spotkanie, jeśli chcą przebić się na drugie miejsce w tabeli przed decydującymi spotkanami kwalifikacji na mundial. Co ciekawe, tuż przed stadionem znajduje się pomnik... Jana Pawła II. Nie ma dwóch zdań, że jego ewentualne duchowe wsparcie w meczu będzie niezwykle przydatne.

Kolejne grupy kibiców przyjeżdżają do Tirany, by wspierać reprezentację Polski w walce o prawo wyjazdu na mistrzostwa świata w Katarze, które odbędą się tam na przełomie listopada i grudnia. Biało-czerwoni po siedmiu spotkaniach zajmują trzecie miejsce w grupie. Przed nimi znajdują się Anglicy i Albańczycy. Właśnie z tego powodu mecz w Tiranie będzie tak ważny! To może być ostatni gwizdek na wyprzedzenie naszych rywali. Podopieczni Paulo Sousy mogą liczyć na wsparcie solidnej grupy kibiców. Co ciekawe, w muzułmańskim kraju tuż przed stadionem znajduje się... pomnik Jana Pawła II!

Ekspert TVP ostrzega TVN ws. skoków narciarskich. Padła ważna przepowiednia

El. MŚ 2022 Albania - Polska: Pomnik Jana Pawła II przed stadionem

Przed obiektem w Tiranie, który przypomina... galerię handlową zamiast obiektu sportowego, znalazł się pomnik papieża-Polaka. Dla wielu osób może być to spore zaskoczenie. Wszystko z powodu faktu, że dominującym wyznaniem w tym bałkańskim kraju jest islam. Albańczycy skupiają się jednak mocno na tolerancji dla różnych wyznań i wychodzi im to naprawdę dobrze.

- Albania - kraj w większości islamski - a przed stadionem (tak, to w tle to elewacja nowiutkiego Air Albania Stadium) pomnik Jana Pawła II - zwrócił uwagę dziennikarz TVP Sport, Radosław Przybysz. Jak dobrze pamiętamy, Jan Paweł II był wielkim fanem sportu. Na stadion nie wejdzie, ale jego ewentualne duchowe wsparcie z pewnością Biało-czerwonym mogłoby się przydać.

Łukasz Fabiański pożegnał się z reprezentacją Polski! Gorzko płakał, wzruszający gest. Zobacz zdjęcia w galerii

El. MŚ 2022: Tabela "polskiej grupy"

Kraj Punkty Bramki
1 Anglia 19 23:2
2 Albania 15 11:6
3 Polska 14 24:8
4 Węgry 10 12:11
5 Andora 3 4:19
6 San Marino 0 1:29
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze