Michał Helik, Przemysław Płacheta

i

Autor: Cyfra Sport Michał Helik i Przemysław Płacheta na zgrupowaniu reprezentacji

Dramat reprezentanta Polski! Spełnił się czarny scenariusz, trwa zła passa Biało-Czerwonych

2022-04-23 8:11

Czesław Michniewicz nie ma ostatnio powodów do zadowolenia, nasłuchując wieści płynących z Anglii. Po wywalczeniu awansu do mistrzostw świata poważnej kontuzji doznał Jakub Moder, a później z Championship spadła drużyna Krystiana Bielika (i do niedawna Kamila Jóźwiaka). Teraz do kolegów z reprezentacji dołączył Michał Helik, którego Barnsley straciło matematyczne szanse na utrzymanie na zapleczu Premier League.

Helik miał niezwykle udany poprzedni sezon, bowiem w barwach Barnsley FC rozegrał 43 mecze w Championship i wydatnie przyczynił się do 5. miejsca zespołu. Dzięki temu dość niespodziewanie stanął przed szansą na awans do Premier League, jednak w półfinale baraży marzenia piłkarzy Barnsley zniszczyło Swansea. Mimo to, polski obrońca zyskał uznanie Paulo Sousy, który regularnie powoływał go do reprezentacji. Portugalczyk zszokował też wszystkich w swoim debiucie z Węgrami (3:3), gdy wystawił byłego piłkarza m.in. Cracovii w pierwszym składzie. Dla 26-latka kadencja poprzedniego selekcjonera była przełomowa, ale Czesław Michniewicz także powołał go na marcowe zgrupowanie. Helik usiadł na ławce w finałowym meczu ze Szwecją (2:0), ale tuż po nim przeżył trudne chwile.

Robert Lewandowski dostanie grube miliony. Wszystko stanie się już niebawem, tysiące Polaków usiądzie przed telewizory

W galerii poniżej dowiesz się, jakie wykształcenie ma Jakub Błaszczykowski:

Dramat Helika. Dołączył do Bielika

Środkowy obrońca doznał kontuzji i w kwietniu nie pojawił się jeszcze na boisku. Nie był w stanie pomóc kolegom, którzy walczyli o utrzymanie w Championship. Obecny sezon dla Barnsley jest całkowicie inny niż poprzedni i niestety nie zakończy się happy endem. Kontuzjowany Helik obejrzał w piątek wyjazdowe starcie z Huddersfield, które ostatecznie pogrążyło jego zespół.

Lukas Podolski zaprezentował coś niesamowitego. Każdy fan będzie mógł skosztować, będą kolejki jak do restauracji Lewandowskiego?

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy MŚ 2022?

Już wcześniej sytuacja Barnsley była dramatyczna, ale klub wciąż miał matematyczne szanse na utrzymanie. Po piątkowej porażce 1:2 wszystko stało się jasne. Zespół Helika oficjalnie został drugim spadkowiczem z Championship w tym sezonie. Wcześniej z zapleczem Premier League pożegnało się Derby County, któremu odjęto aż 21 punktów. Wychowanek Ruchu Chorzów rozegrał w tym sezonie 38 meczów, jednak jego drużyna nie prezentowała się tak dobrze, jak rok temu i musi pogodzić się ze spadkiem do League One.

Jan Tomaszewski: Zachowanie Michniewicza to skandal!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze