Mecz coraz bliżej

Dźganie nożem, palenie i topienie. Szokujące obrzędy w Pradze na kilka dni przed meczem Czechy - Polska [WIDEO]

2023-03-22 9:55

Do meczu Czechy – Polska coraz bliżej, a reporterzy „Super Expressu” są już na miejscu. W pierwszym dniu wiosny trafiliśmy na obchody tego wydarzenia i praktykowane również w naszym kraju topienie Marzanny. Wielu Polaków może się jednak zdziwić, bo w Czechach obrzęd ten wygląda nieco inaczej niż w naszym kraju. Na pewno dużo… brutalniej.

Vynášení Zimy a vítání Jara, czyli obrzęd wyganiania zimy i witanie wiosny napotkaliśmy na słynnym moście Karola w sercu Pragi. Przez most i część miasta niesiona była kukła zimy, której towarzyszyły dzieci, krzyczące wniebogłosy: „Jaro!”, czyli „wiosna”. W końcu grupa przeszła na brzeg Wetławy. Kukła została najpierw obita rózgami, a potem… podźgana nożami. Następnie podpalono ją, a jeden z mężczyzn rozebrał się i wszedł z nią do wody. W towarzystwie rozemocjonowanego tłumu zima została wygoniona.

Polska - Czechy. "Super Express" jest już w Pradze!

Przyznać trzeba, że polscy kibice, którzy już zaczęli pojawiać się w Pradze, byli mimochodem świadkami wyjątkowego wydarzenia. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że w piątek nasi fani będą świadkami już tylko sportowych emocji. Oczywiście ze zwycięstwem reprezentacji Polski na deser, które pozwoli rewelacyjnie rozpocząć walkę o awans na mistrzostwa Europy 2024.

Dźganie nożem, palenie i topienie. Szokujące obrzędy w Pradze na kilka dni przed meczem Czechy - Polska
Sonda
Czy Fernando Santos awansuje z Biało-Czerwonymi do finałów EURO 2024?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze