Brazylia - Holandia

Autor: East News Robin van Persie w akcji

El. Euro 2016: Czesi ograli Holendrów. Gol kuriozum [WIDEO]

2014-09-10 1:19

Trzecia drużyna ostatnich mistrzostw świata zaliczyła falstart w eliminacjach Euro 2016. Holandia przegrała na wyjeździe z Czechami 1:2, tracąc kuriozalnego gola w doliczonym czasie gry.

Guus Hiddink, który po mundialu w Brazylii zastąpił na stanowisku selekcjonera reprezentacji Holandii Louisa van Gaala, nie ma udanego początku na stanowisku. Jego podopieczni zaliczyli falstart w eliminacjach Euro 2016. Oranje pobili w Pradze Czesi, których na prowadzenie wyprowadził w w 21. minucie Borek Dockal. Dziesięć minut po przerwie do remisu doprowadził Stefan de Vrij.

El. MME: Polska przegrała z Grecją. Koniec marzeń o awansie

Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, Holendrzy podarowali gola gospodarzom. We własnym polu karnym fatalnie zachował się Daryl Janmaat, który trafił w słupek ... własnej bramki. Z prezentu skorzystał Vaclav Pilar, który dopadł do piłki i zdobył zwycięską bramkę.

Czechy - Holandia 2:1 (1:0)
Dockal 21, Pilar 90 - de Vrij 55

Czechy: Petr Cech - Pavel Kaderabek, Vaclav Prochazka, Michal Kadlec, David Limbersky - Borek Dockal, Vladimir Darida, Lukas Vacha (81. Daniel Kolar), Tomas Rosicky, Ladislav Krejci (66. Vaclav Pilar) - David Lafata (72. Matej Vydra)

Holandia: Jasper Cillessen - Joel Veltman (38. Luciano Narsingh), Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi - Daryl Janmaat, Georginio Wijnaldum, Wesley Sneijder, Nigel de Jong, Daley Blind - Memphis Depay, Robin van Persie.

Żółte kartki: Procházka, Limberský - Martins Indi.

KLIKNIJ: Polub Gwizdek24.pl na Facebooku i bądź na bieżąco!