Reprezentacja Norwegii

Autor: East News Reprezentacja Norwegii

Euro 2016: Węgry wygrały z Norwegią i są bliżej finałów

2015-11-12 23:38

Dość niespodziewanie zakończył się pierwszy mecz barażowy o awans do Euro 2016. Węgierscy kibice po cichu liczyli, że z wyjazdowego spotkania z Norwegią ich pupilom uda się przywieźć choćby punkt. Niewielu z nich sądziło, że "Madziarzy" zdołają wygrać na trudnym terenie. Tymczasem udało im się to dzięki niesamowitej konsekwencji i żelaznej obronie. Decydującego gola zdobył w pierwszej połowie Laszlo Kleinheisler.

Mecz Norwegia - Węgry zaczął się zgodnie z przewidywaniami. Przyjezdni cofnęli się do głębokiej defensywy, a gospodarze robili wszystko, by szybko objąć prowadzenie i móc grać znacznie spokojniej. Po kwadransie obudzili się jednak "Madziarzy", którzy coraz częściej i coraz odważniej atakowali bramkę Norwegii. Skandynawowie znacznie spuścili z tonu, a w 26. minucie na stadionie zapanowała konsternacja, gdy wynik spotkania otworzył Laszlo Kleinheisler. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie i to nasi bratankowie byli w bardzo korzystnej sytuacji.

Euro 2016: Węgry wygrały pierwszy mecz barażowy

W drugiej połowie znacznie lepiej spisywali się już gospodarze. Od samego początku przycisnęli "Madziarów". Jednak goście bronili się bardzo rozważnie i mądrze, dzięki czemu Norwegia rzadko była w stanie zagrozić poważnie bramce rywali. Gabor Kiraly, mimo optycznej przewagi gospodarzy, pozostawał w zasadzie bezrobotny. Konsekwencja w grze sprawiła, że Węgrzy odnieśli bardzo cenne zwycięstwo na wyjeździe.

Rewanż odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Do Francji pojedzie jedynie lepszy z barażowego dwumeczu. Po pierwszym spotkaniu znacznie bliżej finałów Euro 2016 są Węgrzy, którzy w rewanżu będą dodatkowo niesieni fanatycznym dopingiem swoich kibiców. Norwegię czeka niezwykle trudne zadanie, ale na pewno nie zabraknie emocji.

Norwegia - Węgry 0:1 (0:1)
Bramka: Kleinheisler 26

Norwegia: Nyland - Elabdellaoui, Hovland, Forren, Hogli - Skjelbred (86. Helland), Tettey, Johansen, Berget (74. Elyounoussi) - Henriksen, Soderlund (61. Pedersen)

Węgry: Kiraly - Fiola, Guzmics, Lang, Kadar - Kleinheisler (72. Nagy), Gera, Elek, Dzsudzsak (76. Lovrencsics) - Nemeth, Szalai (90. Priskin)

Żółte kartki: Tettey, Elabdellaoui - Gera, Kadar, Guzmics

Magda Linette - Camila Giorgi

Polka zarobiła 43 tysiące dolarów. W rankingu awansuje z 80. na 53. miejsce. Tak wysoko jeszcze nie była

A to piłka meczowa:

MAGDA LINETTE WYGRAŁA TURNIEJ WTA w NOWYM JORKU!!! Dzielna i waleczna Polka pokonała 5:7, 7:5, 6:4 Włoszkę Camilę Giorgi. Wyczerpana poznanianka wyszarpała to zwycięstwo. Brawo Magda!

JEEESTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

40-15 POLKA MA DWIE PIŁKI MECZOWE

30-15 dla Polki. Dwie piłki od zwycięstwa...

5:7, 7:5, 5:4

Gem dla Linette! Kapitalny gem Polki. Wygrała go do zera! Grała jak w transie. Magda po raz pierwszy prowadzi w trzecim secie!

30-0 Ale walczy ta Magda!

5:7, 7:5, 4:4

Gem dla Linette. PRZEŁAMANIE! Giorgi wyrzuca za końcową linię i jest przełamanie! Polka odrobiła straty!

Już tylko 40-30. Dawaj Magda!

40-0 Są trzy breakpointy!

30-0 dla Magdy...

5:7, 7:5, 3:4

Gem dla Linette. Wygrany do zera. Polka przedłuża swoje szanse. Bardzo dobrze teraz serwowała

5:7, 7:5, 2:4

Gem dla Giorgi. Polka znów nie dała rady odrobić straty przełamania. Włoszka pewnie obroniła serwis, robiąc kolejny krok ku zwycięstwu w tym finale

5:7, 7:5, 2:3

Gem dla Linette. Ale to był zacięty i dramatyczny gem! Długa walka na przewagi, aż cztery breakpointy Giorgi. W końcu waleczna Polka mogła się cieszyć. Utrzymała podanie. Gdyby przegrała tego gema, byłaby już w beznadziejnej sytuacji. Magda wygląda na już bardzo zmęczoną, ale walczy, nie poddaje się

As serwisowy Magdy i znów równowaga!

Kolejny breakpoint. Już czwarty w tym gemie...

Teraz znów Giorgi miała breakpointa, ale jest już równowaga po dobrym serwisie Linette

5:7, 7:5, 1:2

Gem dla Linette. Polka kończy gema asem serwisowym. Świetnie serwowała teraz. Gem wygrany do 15. Poznanianka doskakuje do rywalki, ale wciąż musi odrobić stratę przełamania

5:7, 7:5, 0:2

Gem dla Giorgi. Włoszka obroniła serwis. Polka goniła rywalkę i przegrywała już tylko 30-40. Jednak nie dała rady. Trzeba odrabiać straty

5:7, 7:5, 0:1

Gem dla Giorgi. PRZEŁAMANIE. Polka źle zaczyna trzecią partię. Już na początku przegrywała 0-30. Potem doprowadziła do stanu 30-30, ale Giorgi później miała breakointa. Magda pod presją popełniła podwójny błąd serwisowy i straciła podanie

30-40 Polka broni breakpointa

Jak Polka wytrzyma kondycyjnie trudy tego meczu? Gra już ósmy pojedynek w tym turnieju. Zaczęła od kwalifikacji

Zaczynamy trzeciego seta. Serwuje Polka

5:7, 7:5

GEM I SET DLA MAGDY LINETTE! Znakomity forhend Polki kończy seta. Dzielna i waleczna Polka wyszarpała go i będziemy mieli trzecią partie w finale nowojorskiego turnieju

40-15 Podwójny błąd Giorgi i Linette znów ma dwie piłki setowe! Dawaj Magda!

5:7, 6:5

Gem dla Linette. - Tak jest! - krzyczy głośno Polka po asie serwisowym, którym skończyła gema. Wygrała go do 15 i znowu prowadzi w drugim secie

5:7, 5:5

Gem dla Giorgi. Ale szkoda tych zmarnowanych szans! Polka miała dwie piłki setowe i w obu przypadkach popełniła błędy. Nie wykorzystała świetnej okazji na skończenie seta. Włoszka wybroniła się i jest remis

Niestety 40-40

40-15 Polka ma dwie piłki setowe!

5:7, 5:4

Gem dla Linette. Najdłuższy gem w meczu, pełen dramaturgii. Magda go wyszarpała! Obroniła cztery breakpointy. Była pod ścianą, ale nie pękła. Prowadzi w drugim secie. A mogła być już blisko porażki

Ale kontra Polki! Broniła breakpointa i w bardzo ciężkiej sytuacji popisała się pięknym minięciem!

Kolejny breakpoint obroniony. Równowaga

Magda obroniła breakpointa asem serwisowym!

Polka znów nie wykorzystała szansy na skończenie gema. Równowaga

40-40 Ufff....

Breakpoint

30-30 po podwójnym błędzie serwisowym Magdy. Ważny moment teraz...

5:7, 4:4

Gem dla Giorgi. Z przewagi Polki w drugim secie nie zostało już nic. Szkoda tego ostatniego gema, bo Magda miała dwie szanse na przełamanie i mogła znów odskoczyć rywalce. Niestety w kluczowych momentach popełniała błędy

Równowaga

Będzie breakpoint. - Trzymaj! - krzyczy znowu Magda

Kolejna równowaga. Zacięty gem

Niestety prosty błąd Magdy i 40-40

40-30 Polka ma szansę na przełamanie...

5:7, 4:3

Gem dla Giorgi. PRZEŁAMANIE. Znów wyraźnie gorszy gem serwisowy Magdy. Zbyt pasywna, niedokładna. Przegrała gema do zera. Na koniec świetne zagranie w pełnym biegu Giorgi. Polka wciąż prowadzi w tym secie, ale zaraz serwować będzie Włoszka i może wyrównać

0-40 Włoszka ma aż trzy breakpointy

5:7, 4:2

Gem dla Giorgi. Polka goniła rywalkę i była blisko doprowadzenia do równowagi, ale przy 30-40 piłka po jej zagraniu zatrzymała się na taśmie

5:7, 4:1

Gem dla Linette. Bardzo dobry gem Magdy. Zaczęła od asa z... drugiego podania. Potem w efektownym stylu wygrywała kolejne punkty, a jedno jej zagranie na koniec bardzo długiej wymiany było kapitalne. Gem wygrany do zera

40-0 dla Linette

3:1

Gem dla Giorgi. Polka po dwóch dobrych zagraniach dogoniła Włoszkę i było 30-30. Ale potem sprezentowała Włoszce dwa punkty, wyrzucając dwa razy minimalnie piłkę za końcową linię. Jest pierwszy gem w tym secie na koncie Camili

5:7, 3:0

Gem dla Linette. Polka w bardzo dobrym stylu obroniła serwis. Gem wygrany do 15. Solidna przewaga Magdy w drugim secie

5:7, 2:0

Gem dla Linette. PRZEŁAMANIE. Polka wygrywa gema przy podaniu Włoszki. Przy drugim breakpoincie miała trochę szczęścia. Po mocnym zagraniu Giorgi piłka zatańczyła na taśmie i spadła na stronę włoskiej tenisistki. Ale wcześniej taśma pomagała Camili i to kilka razy

40-15 Polka ma dwa breakpointy

5:7, 1:0

Gem dla Linette. Piękny forhend Polki kończy gema. Wygrała go do 30. Serią świetnych zagrań zbudowała przewagę 40-15. Potem popełniła podwójny błąd serwisowy i zrobiło się już tylko 40-30. Na szczęście w kolejnej akcji Magda pokazała klasę

Zaczynamy drugiego seta. Serwuje Magda Linette

5:7

GEM I SET DLA CAMILI GIORGI. Włoszka niestety bardzo pewnie obroniła serwis i wygrała pierwszego seta. Mecz był zacięty, a Polka prowadziła już nawet 3:1, ale szybko roztrwoniła przewagę, a końcówka należała do grającej bardzo agresywny tenis Giorgi. W kluczowych momentach Linette miała problemy z wytrzymywaniem tego tempa

Włoszka ma trzy piłki setowe

5:6

Gem dla Giorgi. PRZEŁAMANIE. Ten gem zupełnie Polce nie wyszedł. Pod presją popełniała błędy, nie wytrzymywała znowu szybkiego tempa wymian. Na koniec popełniła podwójny błąd serwisowy. Włoszka prowadzi i zaraz będzie serwować. Może skończyć seta

0-40 Aż trzy breakpointy

0-30 Polka źle zaczęła tego gema

5:5

Gem dla Giorgi. Znów mamy remis w tym zaciętym secie. Polka wygrała pierwszą wymianę, ale potem Włoszka znów narzuciła mordercze tempo w kolejnych wymianach. Wygrywała je pewnie

5:4

Gem dla Linette. Polka odpowiada gemem wygranym również do zera. - Trzymaj! - pokrzykiwała w swoim stylu po kolejnych wygranych wymianach. Dobrze serwowała, wymuszając błędy returnującej rywalki

4;4

Gem dla Giorgi. Świetny gem w wykonaniu Włoszki. Wygrała go szybko do zera, świetnie serwując i dominując w wymianach

4:3

Gem dla Linette. Polka kończy gema asem serwisowym i może odetchnąć. Była w ciężkiej sytuacji. Przegrywała 15-40. Udało się opanować sytuację. To był bardzo ważny moment, być może kluczowy w tym secie

40-40 - Trzymaj! - krzyczy do siebie Magda po obronionych breakpointach

15-40 Polka znów broni breakpointów

Na trybunach jest dużo Polaków i Włochów, których w Nowym Jorku nie brakuje. Słychać charakterystyczne okrzyki. Obie panie mają duże wsparcie rodaków

15-30

3:3

Gem dla Giorgi. Włoszka po raz pierwszy w tym meczu obroniła serwis i mamy remis. Gem wygrany do 15. Camila zaczęła od podwójnego błędu serwisowego, ale potem wygrywała kolejne wymiany bardzo pewnie

3:2

Gem dla Giorgi. PRZEŁAMANIE. Polka traci serwis, przegrywając gema do zera. Ten gem od początku źle się dla niej układał. Zaczęła od podwójnego błędu serwisowego. Potem Włoszka wywierała presję, bardzo mocnymi uderzeniami z głębi kortu. Magda tym razem nie poradziła sobie z tym tempem. Kolejne błędy i przełamanie

0-40 Magda broni breakpointów

3:1

Gem dla Linette. PRZEŁAMANIE. Piękny skrót Polki kończy gema. Zaczęło się od efektownych uderzeń kończących Włoszki, która prowadziła 30-0. Potem była jednak czarna seria podwójnych błędów serwisowych blondwłosej Camili. Magda miała breakpointa i zagrała świetną piłkę. Polka odskakuje rywalce

40-30 dla Polki po... trzech kolejnych podwójnych błędach serwisowych Włoszki

2:1

Gem dla Linette. Polka wygrywa drugiego gema z rzędu i teraz też do zera. Świetnie serwowała. Szybko zbudowała przewagę 40-0. Potem Włoszka znów wyrzuciła piłkę daleko na aut. Linette prowadzi w finale

1:1

Gem dla Linette. PRZEŁAMANIE. Polka od razu odrobiła straty. Dobrze wytrzymywała szybkie tempo wymian, czekając na błędy Włoszki. A ta myliła się raz za razem. Magda przełamała podanie Giorgi, wygrywając gema do zera

40-0 Polka ma trzy szanse na przełamanie i szybkie odrobienie strat

0:1

Gem dla Giorgi. PRZEŁAMANIE. Polka od razu już na początku finałowego meczu traci serwis. Mieliśmy próbkę możliwości Włoszki, która bardzo mocno returnowała, wywierając presję. Giorgi prowadziła 30-15, potem 40-30. Przy breakpoincie Magda wyrzuciła za końcową linię

30-40 po mocnym returnie Giorgi Polka broni breakpointa

GRAMY! Serwuje Magda Linette

Koniec rozgrzewki. Za chwilę początek finału

Ostatnią Polką, która wygrała turniej WTA, jest oczywiście Agnieszka Radwańska. Magda Linette ma szansę dzisiaj pójść w jej ślady

Polka i Włoszka są już na korcie. Trwa rozgrzewka

A tak prezentuje się rywalka Polki:

Camila Giorgi zajmuje 58. miejsce w rankingu, ale tak nisko jest w dużej mierze przez spore problemy zdrowotne. Włoszka straciła dużą część sezonu przez kontuzję. Po powrocie na kort odbudowała formę. Giorgi prezentuje bardzo agresywny, bezkompromisowy tenis, oparty na dużym ryzyku. Kiedy ma dobry dzień i trafia w kort, jest groźna dla najlepszych

A tak wyglądała ostatnia piłka półfinałowego meczu Magdy Linette z Kateriną Siniakovą:

Pani, która wygra dzisiejszy finał, zarobi 43 tysiące dolarów. Pokonana zgarnie "tylko" 21,4 tys. dolarów

Magda już na pewno awansuje w rankingu WTA z 80. na co najmniej 62. miejsce. Jeżeli wygra finał, wskoczy na 53. pozycję. Tak wysoko jeszcze nie była (najwyżej była na 55. miejscu)

Magda Linette do turnieju WTA w Nowym Jorku (Bronx Open) przebijała się w III-rundowych kwalifikacjach. Dlatego ma już w nogach aż 7 meczów rozegranych w krótkim czasie i ma prawo być już bardzo zmęczona. Jak Polka wytrzyma kondycyjnie taką dawkę tenisa?

Już tylko 10 minut zostało do finału turnieju WTA w Nowym Jorku. Magda Linette kontra Camila Giorgi

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Magda Linette - Camila Giorgi w finale turnieju WTA w Nowym Jorku (Bronx Open). Początek spotkania o godzinie 20 czasu polskiego