Fernando Santos

i

Autor: Cyfrasport Fernando Santos

Powołania na eliminacje

Fernando Santos długo utrzyma to w tajemnicy! Wiadomo, kiedy selekcjoner wyśle powołania

2023-02-22 10:13

Fernando Santos został przedstawiony przez PZPN we wtorek 24 stycznia, jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. Portugalczyk zostać następcą Czesława Michniewicza, z którym nie została przedłużona umowa po mistrzostwach świata. Wszyscy kibice czekają na pierwszy mecz pod wodzą doświadczonego szkoleniowca. "PAP" poinformował, kiedy zawodnicy mogą spodziewać się powołań do kadry.

Reprezentacja Polska już 24 marca rozpocznie zmagania w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024. Pierwsze spotkanie z Czechami rozgrywane w Pradze będzie wyjątkowe, ponieważ na stanowisku selekcjonera "Biało-Czerwonych" zadebiutuje Fernando Santos. Portugalczyk został wybrany na szkoleniowca kadry 24 stycznia. Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN) po minionych mistrzostwach świata w Katarze podjął decyzję, że umowa z Czesławem Michniewiczem nie zostanie przedłużona, a poszukiwania następcy trwały kilka tygodni. Wybór padł na doświadczonego trenera, który w swoim CV ma prowadzenie m.in. reprezentacji Portugalii, w 2016 roku zwyciężyli pod wodzą Santosa mistrzostwa Europy we Francji.

Wiadomo, kiedy Fernando Santos wyśle powołania! Kibice będą musieli uzbroić się w cierpliwość

Wszyscy kibice są mocno zainteresowani, kogo Portugalczyk powoła na na najbliższe zgrupowanie przed spotkaniami eliminacji mistrzostw Europy. Jak poinformował "PAP", kibice będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ nazwiska zostaną przedstawione na krótko przed zgrupowaniem, które rozpocznie się 20 marca w Warszawie. 68-latek do 5 marca będzie musiał wysłać powołania dla zawodników grających zagranicą. Wybory Santosa będą przez długi czas utrzymywane w tajemnicy, takie praktyki stosował szkoleniowiec podczas pobytu w Portugalii. 

Jak już zostało wcześniej wspomniane, pierwszy mecz z Czechami odbędzie się 24 marca w Pradze, natomiast trzy dni później najprawdopodobniej na PGE Narodowym, "Biało-Czerwoni" powalczą o trzy punkty z Albanią.

Sonda
Czy reprezentacja Polski zdobędzie komplet punktów w spotkaniach z Czechami i Albanią?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze