Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

ujawnili nowe fakty

Fernando Santos mógł nigdy nie zostać selekcjonerem reprezentacji Polski! Nowe fakty wyszły na jaw, zrządzenie losu

2023-01-26 9:20

Wielu polskich kibiców dopiero zapoznaje się z sylwetką Fernando Santosa, który przed kilkoma dniami został zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Polski. O ile Portugalczyk może pochwalić się wieloma sukcesami, to okazuje się, że o mały włos mógł nigdy nie zostać trenerem, a co za tym idzie objąć reprezentacji Polski. Zdecydował przypadek.

Po ponad trzech tygodniach, w których reprezentacja Polski nie miała żadnego selekcjonera, na specjalnej konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zaprezentował Fernando Santosa. Portugalczyk od razu odpowiedział na pytania dziennikarzy, po czym udał się z Cezarym Kuleszą do restauracji, po czym od razu na lotnisku. Przed wylotem z Polski Santos udzielił jeszcze obszernego wywiadu, który został opublikowany na kanale "Łączy nas piłka" na YouTube, z którego dowiedzieliśmy się, że Portugalczyk wcale nie planował kariery trenerskiej. 

Ujawnili nowe fakty o Fernando Santosie! Portugalczyk mógł nigdy nie zostać trenerem, wszystko opowiedział

Jeszcze jako piłkarz, Fernando Santos nie zajmował się tylko i wyłącznie futbolem, ale także się uczył i pracował w hotelu. Okazuje się, że pierwotnie selekcjoner reprezentacji Polski planował, że po zakończeniu sportowej kariery zajmie się normalną pracą, jednak wtedy klub w którym występował do tej pory postanowił zaproponować mu posadę trenera, co zmieniło jego plany na przyszłość. 

Fernando Santos mógł nigdy nie zostać selekcjonerem reprezentacji Polski! Nowe fakty wyszły na jaw, zrządzenie losu

W okresie, gdy byłem piłkarzem, równocześnie chodziłem na zajęcia na uczelnię. Chciałem się kształcić i zostać inżynierem, z tego powodu skończyłem studia jako inżynier elektrotechniki (…) Zawsze myślałem, że pewnego dnia po prostu skończę z piłką nożną. Przyszedł jednak moment, gdy Estoril zaprosił mnie do tego, bym objął funkcję trenera. - wyznał Fernando Santos zdradzając, że w przeszłości wiązał swoją przyszłość zupełnie z czymś innym, niż trenowanie. 

Zobaczcie, jak Fernando Santos świętował objęcie reprezentacji Polski klikając w galerię zdjęć poniżej!

Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze