Fernando Santos

i

Autor: Cyfrasport Fernando Santos

Powołania już niebawem

Fernando Santos zaskoczy wszystkich? Te doniesienia moga zaskakiwać, pojawiło się konkretne nazwisko

2023-03-12 10:19

Druga połowa marca będzie zdominowana przez wydarzenia związane z reprezentacją Polski i startem eliminacji do Euro 2024. Biało-czerwoni zmierzą się z Czechami oraz Albanią i będą to pierwsze mecze pod wodzą Fernando Santosa. Nadal nie wiadomo, kogo zdecyduje się powołać Portugalczyk. Według najnowszych doniesień możemy spodziewać się niespodziewanego zawodnika w kadrze.

Najpierw w Pradze z Czechami, a następnie w Warszawie z Albanią - tak przedstawia się najbliższy plan reprezentacji Polski. Pod koniec marca biało-czerwoni rozpoczną bój o udział w mistrzostwach Europy 2024, które rozegrane zostaną w Niemczech. Nie jest tajemnicą, że ewentualny brak awansu byłby wręcz kompromitacją, dlatego do najbliższych spotkań podchodzi się z umiarkowanym optymizmem. Sztab Fernando Santosa pracuje jednak na pełnych obrotach.

Sensacyjne powołanie Santosa? Pojawiło się konkretne nazwisko

Pierwszym sygnałem pokazującym, w którą stronę Portugalczyk będzie chciał budować kadrę, będą najbliższe powołania. Można się spodziewać, że Santos tak od razu nie skreśli najważniejszych zawodników kadry, ale pojawia się coraz więcej głosów, że niezbędne jest odmłodzenie reprezentacji. Jest możliwe, że na liście powołanych znajdzie się niespodziewanie Michał Rakoczy z Cracovii, o czym powiedział Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl.

- Na konferencji szkoleniowej PZPN pojawiła się informacja, że Fernando Santosowi podoba się Michał Rakoczy - powiedział dziennikarz. Rakoczy to młodzieżowy reprezentant Polski i zawodnik, o którym w kontekście przyszłości mówi się od dawna. Mimo tego jego powołanie mogłoby zostać odebrane jako sensacja. W tym sezonie ma już na koncie 20 spotkań oraz 5 strzelonych goli.

Sonda
Czy Fernando Santos to dobry wybór na selekcjonera reprezentacji Polski?
PKO Ekstraklasa 2023.03.06
Najnowsze