Jan Tomaszewski

i

Autor: Cyfra Sport Jan Tomaszewski

Jan Tomaszewski pastwi się nad działaczami FIFA i spodziewa się, że coś kombinują. „To są przygłupy, ja im nie ufam”

2022-03-09 14:05

Jan Tomaszewski bacznie przygląda się zamieszaniu związanemu z barażem do mistrzostw świata Katar 2022. Kiedy polscy kibice ucieszyli się, że biało-czerwoni bez gry awansują do finału walki o mundial, w Tomaszewskim wciąż dominuje podejrzliwość. - Przygłupy z FIFA myślą, że kibice na całym świecie są idiotami. Ja im nie ufam – grzmi Jan Tomaszewski w rozmowie z "Super Expressem".

Jan Tomaszewski: To najbardziej idiotyczna decyzja w historii FIFA

Decyzja FIFA o przyznaniu Polsce walkowera i bezpośrednim awansie na mundial wlała w serca fanów, ale też piłkarzy dużo spokoju. PZPN wreszcie może planować zgrupowanie i myśleć o meczu towarzyskim w zamian za mecz z Rosją (najprawdopodobniej zmierzymy się w Glasgow ze Szkocją). Jednak Jan Tomaszewski wciąż podejrzliwie patrzy na działania FIFA.

- To najbardziej idiotyczna decyzja FIFA w historii. Powinni wyznaczyć nam innego rywala zamiast Rosji, a chcą z siebie zdjąć odpowiedzialność i dla świętego spokoju przyznali nam walkowera. Obym się mylił, ale CAS (Trybunał Arbitrażowy – red.) może po prostu do rozpatrzenia sprawy cofnąć decyzję FIFA, w sprawie wykluczenia i walkoweru. FIFA wtedy powie to nie my, co CAS. Powiem więcej, moim zdaniem oni znają już decyzję CAS i powiedzą, że teraz to się trzeba do czerwca zdecydować, co z tym fantem zrobić. A Rosja sobie wróci do gry – analizuje pan Jan.

Przeczytaj także: Lewandowski na ustach całego świata. Te słowa na długo zapadną w pamięci, Niemcy pieją z zachwytu

Jan Tomaszewski: Trzeba wykluczyć Rosjan z każdej dyscypliny! | Futbologia

Jan Tomaszewski: Przygłupy z FIFA myślą, że kibice na całym świecie są idiotami

Jan Tomaszewski w pełni zgadza się z pretensjami reprezentacji Szwecji, której nie podoba się, że Polacy będą uprzywilejowani.

- To tylko jakiś kretyn z FIFA może tutaj widzieć równe szanse dla zwycięzcy meczu Szwecja – Czechy i Polaków, którzy awansują bez gry. Przygłupy z FIFA myślą, że kibice na całym świecie są idiotami. Myślą, że Słowacy, Węgrzy czy Norwegowie nie chcieliby grać w barażach, bo mają zaplanowane mecze towarzyskie? Oni chyba uważają nas za kretynów! - denerwuje się. - Każda federacja zaskarży to do CAS ponieważ my nie gramy półfinału, a w drugim mogą być czerwone kartki czy dogrywka. Dla piłkarzy to dorżnięcie. Odwróćmy teraz tę sytuację. Co byśmy mówili, gdyby Szwedzi awansowali do finału bez gry? Przecież robilibyśmy karczemną awanturę! - przewiduje.

Zobacz też: Szwedzi wkurzeni po walkowerze dla Polski! Mówią o nierównych zasadach, mocna reakcja

Sonda
Czy Rosja powinna zostać wykluczona ze świata sportu?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze