Jan Tomaszewski, Fernando Santos

i

Autor: Tomasz Radzik/SE, Cyfra Sport Jan Tomaszewski, Fernando Santos

Zaskakujące!

Jan Tomaszewski zaskoczył wszystkich. Tak wypowiedział się o przyszłości Fernando Santosa. Niespodziewana opinia

2023-09-11 12:00

Reprezentacja Polski przegrała w Tiranie z Albanią 0:2 i oddaliła się mocno od bezpośredniego awansu na mistrzostwa Europy. Wielu fanów czy dziennikarzy domaga się, mimo wielkich kosztów, zwolnienia Fernando Santosa. Jan Tomaszewski, który często bardzo ostro komentuje to co dzieje się w polskiej piłce, zaskoczył swoją opinią na temat Portugalczyka.

Zatrudnienie Fernando Santosa nie wszystkim się podobało, ale trudno było odmówić Cezaremu Kuleszy, że zatrudnił trenera o wielkim doświadczeniu i osiągnięciach. Były selekcjoner reprezentacji Portugalii póki co nie odnalazł się jednak w polskiej kadrze. Pięć meczów eliminacji EURO 2024 nie pokazały w zasadzie jakim stylem ma grać polska drużyna, która przegrywa mecze z Mołdawią czy Albanią. Właśnie ta ostatnia porażka sprawiła, że wielu ma już dość i chcą zwolnienia Fernando Santosa. Niespodziewanie w tym gronie nie ma Jana Tomaszewskiego.

Jan Tomaszewski wprost o zwolnieniu Fernando Santosa. Jaśniej się nie da

W rozmowie z „Super Expressem” Jan Tomaszewski zwrócił uwagę na fakt, że Fernando Santos sam nie chce podać się do dymisji. Zwolnienie go kosztowałoby bardzo wiele i zdaniem legendarnego bramkarza, Portugalczyk powinien dokończyć eliminacje i najpewniej – baraże o mistrzostwa Europy. – Teraz wziąć nowego selekcjonera to będzie płacenie podwójnie, bo Santos się do dymisji nie poda – ocenił Tomaszewski, którego zdaniem nawet wzięcie najlepszego trenera nie uratowałoby eliminacji – Nawet Guardiola nie jest cudotwórcą. Dopóki piłka w grze, dopóki jest szansa w barażach, do końca powinien prowadzić tę kadrę Santos – dodał.

Były reprezentant Polski podkreślił jednak, że ostatnie mecze eliminacji trzeba poświęcić na wypracowanie jakiegoś stylu, a nie walczyć o wynik, bo o awans bezpośredni będzie już bardzo trudno. – żeby w tych meczach pojawiły się jakieś automatyzmy, to w tych trzech meczach musi być powtarzalność. Nie interesują mnie już wyniki, bo grupa jest przegrana, ale interesuje mnie styl. Trzeba się przygotować na baraże – podkreślił Jan Tomaszewski w rozmowie z „Super Expressem.

Futbologia Extra, odc. 6
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze