Jerzy Dudek

i

Autor: Andrzej Lange / SE Jerzy Dudek

Głos byłego bramkarza

Jerzy Dudek o kandydacie na selekcjonera kadry. "Musi być sprawdzony pod każdym kątem"

2023-01-16 16:14

Władze PZPN poszukują nowego selekcjonera reprezentacji Polski. W mediach pojawiło się kilka nazwisk zagranicznych szkoleniowców, ale także i polskich. Prezes PZPN Cezary Kulesza ostatnio twierdził, że postawi na cudzoziemca. Były bramkarz Jerzy Dudek w niedawnej rozmowie z "Super Expressem" mówił o kandydatach na trenera Biało-czerwonych.

Selekcjoner musi być kompletny

Legendarny bramkarz tak widzi wybory nowego selekcjonera reprezentacji Polski. - Wydaje mi się, że kandydatura danego trenera musi być sprawdzona z każdej strony - powiedział Jerzy Dudek w rozmowie z "Super Expressem". - Działamy bardzo emocjonalnie. Nie chciałbym, abyśmy „spalili” karierę kolejnego szkoleniowca. Selekcjoner pod każdym względem musi być kompletny, żeby przy słabych występach kadry nie można było mu wyciągać argumentów w postaci braku doświadczenia czy kompetencji - ocenił.

Potrzebne są zdecydowane decyzje

Jakie warunki powinien spełnić nowy trener drużyny narodowej? - Reprezentacje prowadzone są przez doświadczonych trenerów o ugruntowanej pozycji, o dużym autorytecie - stwierdził były bramkarz. - Musimy mieć selekcjonera-wizjonera. Osobę, która charyzmą, charakterem już wszystkich przekona do siebie. (...) Jeśli mamy myśleć o zagranicznym trenerze to musi być to konkretne nazwisko. Roberto Martinez? Już odpadł, zdecydował się na Portugalię. Herve Renard? Pewnie tak, choć występ na mundialu z Arabią Saudyjską może dał mu nawet przepustkę do lepszych ofert, także klubowych. To muszą być zdecydowane decyzje, a nie dywagacje jak teraz. Nie pomaga to prezesowi Kuleszy i kandydatom. A lista wolnych trenerów się kończy - zaznaczył Dudek w niedawnej rozmowie z naszym portalem.

Sonda
Czy następcą Czesława Michniewicza powinien być polski, czy zagraniczny trener?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze