Fernando Santos

i

Autor: Cyfra Sport Fernando Santos

Chwila szczerości

Kadrowicz nie zamierzał się z tym kryć. Wyznał wprost, co sądzi o Fernando Santosie

2023-05-12 10:37

Za niespełna sześć tygodni Biało-Czerwonych czeka kolejny bój w eliminacjach EURO 2024; w Kiszyniowie zagrają z Mołdawią. To będzie drugie zgrupowanie pod okiem nowego selekcjonera reprezentacji. Jakub Kamiński, który mecz z Czechami przesiedział na ławce, ale za to zagrał pełne 90 minut w zwycięskim boju z Albanią, wyznał „Super Expressowi”, co zrobiło na nim największe wrażenie podczas wspólnych dni kadrowiczów z Fernando Santosem.

- Selekcjoner ma swoje spojrzenie na sposób funkcjonowania kadry – podkreślił „Kamyk” w długiej rozmowie, wskazując najważniejszy – jego zdaniem – przekaz, jaki Santos skierował do podopiecznych. - Na początek zrobił odprawę i nakreślił zasady panujące na zgrupowaniu. Przede wszystkim jasno wytyczył granice: o czym możemy z nim rozmawiać i dyskutować, jeżeli coś na nie pasuje, a co dla niego takiej dyskusji absolutnie nie podlega – mówił nam piłkarz VfL Wolfsburg.

Kamiński przyznał, że jemu osobiście ów rygor – jak nazwali tę sytuację niektórzy obserwatorzy – bardzo pasuje. - Ja takie jasne sytuacje lubię, bo wtedy – moim zdaniem – drużyna lepiej funkcjonuje także na boisku. Mnie te zasady odpowiadają i liczę na to, że innym również – podkreślił skrzydłowy „Wilków” i reprezentacji Polski.

Kadrowicz wyznał wprost, co sądzi o Fernando Santosie

Bardzo klarowne są też refleksje Jakuba Kamińskiego na temat samej osobowości portugalskiego szkoleniowca Biało-Czerwonych. - W ciągu tego tygodnia przekonałem się, że o ile niektórzy trenerzy klubowi starają się być selekcjonerami, o tyle Fernando Santos tym selekcjonerem po prostu jest! Dlatego jestem pewien, że już teraz wie o nas zdecydowanie więcej i że Praga już się w naszej grze nie powtórzy – zapewnił „Kamyk”.

Jakub Kamiński

i

Autor: Cyfrasport Jakub Kamiński
Sonda
Czy Fernando Santos awansuje z Biało-Czerwonymi do finałów EURO 2024?
Jakub Kamiński po meczu z Albanią
Listen on Spreaker.
Najnowsze