Damian Kądzior

Autor: CyfraSport Damian Kądzior

Kądzior z bramką i asystą w Pucharze Chorwacji, Sobota z golem w Pucharze Niemiec [WIDEO]

2019-10-31 1:00

Po raz kolejny Damian Kądzior potwierdził, że jest w dobrej dyspozycji. Reprezentant Polski ma duży wkład w osiągnięcia Dinama Zagrzeb, z którym właśnie wywalczył promocję do ćwierćfinału Pucharu Chorwacji. Od siebie dołożył gola i asystę. W gorszym humorze był za to Waldemar Sobota. Wykorzystał rzut karny, ale nic to nie pomogło drugoligowej ekipie FC St. Pauli, która pożegnała się z rozgrywkami o Puchar Niemiec.

Dinamo Zagrzeb w 1/16 finału Pucharu Chorwacji rywalizowało z NK Opatija. Trzecioligowcy ulegli najlepszej chorwackiej drużynie 0:3. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Pierwszą zdobył Damian Kądzior (na filmie do obejrzenia od 14.42 min). Polski skrzydłowy wypracował także trzeciego gola, gdy zagrał do Mario Gavranovicia. Sytuacja do obejrzenia na skrócie od 42.52 min. W tym sezonie dorobek Kądziora to: cztery gole w lidze i trzy w Pucharze Chorwacji.

Przypomniał o sobie inny skrzydłowy Waldemar Sobota, który od wiosny 2015 roku występuje w FC Sankt Pauli. Drugoligowcy przegrali u siebie 1:2 z Eintrachtem Frankfurt w 1/16 finału Pucharu Niemiec i tym samym odpadli z rozgrywek. W tym spotkaniu także wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej części. Eintracht za sprawą holenderskiego napastnika Basa Dosta szybko zapewnił sobie dwubramkową przewagę. Gospodarze odpowiedzieli honorowym trafieniem, którego autorem był Waldemar Sobota. Przed przerwą Polak wykorzystał rzut karny podyktowany za zagranie piłki ręką. Nasz rodak strzelił w środek bramki, ale bramkarz nie wyczuł jego zamiaru i rzucił się w prawą stronę. Cała sytuacja do obejrzenia na filmie od 2.09 min