Arkadiusz Milik

Autor: East News Arkadiusz Milik

Arkadiusz Milik TO zrobił! Wyrównał strzelecki rekord Zbigniewa Bońka w Serie A [WIDEO]

2019-10-31 0:22

Z powodu kontuzji nie przyjechał na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Arkadiusz Milik wykurował się i teraz znów jest skuteczny. Napastnik polskiej kadry strzelił gola dla Napoli w remisowym 2:2 meczu z Atalantą Bergamo w 10. kolejce. To bardzo ważne trafienie dla naszego kadrowicza. Jest to bramka numer 31 zdobyta przez niego w lidze włoskiej. W ten sposób Arkadiusz Milik wyrównał strzeleckie dokonania Zbigniewa Bońka w Serie A.

Prezes PZPN Zbigniew Boniek to legenda polskiego futbolu. Przez lata prowadził samotnie w zestawieniu obejmującym najlepszych polskich strzelców w historii ich występów w lidze włoskiej. Dorobek Bońka rozłożył się na Juventus Turyn (14 goli) i AS Romę (17 trafień).

Teraz pierwsze miejsce będzie dzielił z Arkadiuszem Milikiem, który wszystkie bramki zdobył w barwach Napoli. Przeciwko Atalancie Bergamo minął bramkarza, który wybiegł zza pole karne i po chwili strzałem prawą nogą po ziemi wyprowadził wicemistrzów Włoch na prowadzenie. Jednak w końcówce rywale wyrównali. Tak Milik pokonał bramkarza Pierluigiego Golliniego. Super asystę zanotował Hiszpan Fabian Ruiz.

Reprezentant Polski trafił w drugim meczu z rzędu (w sumie w sezonie ma cztery bramki), a Napoli po raz kolejny straciło punkty. Milik grał do 82. minuty. a Piotr Zieliński wszedł w 11. minucie. Liderem Serie A jest Juventus Turyn. Napoli traci do mistrza Włoch osiem punktów.