Kamil Grosicki

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Grosicki

Kamil Grosicki nie mógł się powstrzymać. Tak skomentował powołanie od Michniewicza, zupełnie się nie krył

2022-03-15 13:33

We wtorkowe przedpołudnie Czesław Michniewicz odsłonił wszystkie karty przed marcowymi spotkaniami. Selekcjoner reprezentacji Polski najpierw powołał zawodników występujących w ligach zagranicznych, a tydzień później powołania otrzymali piłkarze z PKO Ekstraklasy. Stało się jasne, że wielki powrót zanotuje Kamil Grosicki. Zawodnik Pogoni Szczecin skomentował tę decyzję w mediach społecznościowych.

Najpierw 24 marca reprezentacja Polski zmierzy się ze Szkocją w Glasgow w meczu towarzyskim, a kilka dni później na Stadionie Śląskim dojdzie do jednego z najważniejszych spotkań biało-czerwonej kadry w ostatnim czasie. W boju przeciwko Szwecji albo Czechom rozstrzygnie się, czy kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza zagra na mistrzostwach świata.

Robert Lewandowski nie zagra ze Szkotami?! Czesław Michniewicz postawił sprawę jasno

Grosicki po decyzji Michniewicza. Wymowny komentarz

Plany w tym kontekście się nieco zmieniły, bo Polacy mieli najpierw zagrać z reprezentacją Rosji, ale ta z wiadomych względów została wykluczona. Dla kadry niewiele to jednak zmieniło, bo wciąż wszystko rozstrzygnie się w marcu. Dlatego też Michniewicz musiał działać. Jego pierwsze decyzje wzbudziły dość spore dyskusje. Mowa oczywiście o powołaniach.

Czesław Michniewicz prosił kadrowicza o dochowanie tajemnicy. Selekcjoner wyznał to po sensacyjnym powołaniu

Na liście znalazło się kilku zawodników, których wielu ekspertów się nie spodziewało. We wtorek selekcjoner powołał m.in. Patryka Kuna z Rakowa Częstochowa. Co jednak ciekawsze, szansę na wielki powrót dostał Kamil Grosicki. Skrzydłowy Pogoni Szczecin ostatni raz w biało-czerwonych barwach wystąpił w marcu ubiegłego roku.

Sonda
Czy powrót Kamila Grosickiego to dobra decyzja Michniewicza?

Grosicki szczęśliwy z powołania. Dał temu wyraz

Następnie popadł w niełaskę Paulo Sousy. Spowodowane było to brakiem występów w klubie. Grosicki nie został powołany również na mistrzostwa Europy. Decyzja portugalskiego szkoleniowca odbiła się szerokim echem w polskich mediach, a sam zawodnik nie ukrywał rozczarowania z powodu takiej decyzji. Wielokrotnie podkreślał, że nie zrezygnował z kadry.

Grosicki solidnie pracował, aby pokazać się z jak najlepszej strony w PKO Ekstraklasie i w Pogoni Szczecin. Ostatnie jego występy były solidne. I doczekał się powołania. Zawodnik nie ukrywał radości z tego powodu. - Jestem strasznie szczęśliwy i dumny z powołania do Reprezentacji Polski - napisał Grosicki w mediach społecznościowych.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Rybusa i Szymańskiego! Dostało im się za grę dla Rosji | Futbologia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze