Karol Świderski

Autor: Paweł Skraba Karol Świderski

Karol Świderski nie zwalnia tempa! Asysta i dziesiąty gol Polaka w lidze greckiej [WIDEO]

2020-01-19 20:26

Taki napastnik to prawdziwy skarb! Karol Świderski z każdym kolejnym golem podwyższa swoją wartość na transferowy rynku. Najbardziej z tego cieszy się księgowy mistrza Grecji, który zapewne zaciera ręce licząc pieniądze z przyszłej sprzedaży. Od początku roku Polak jest w znakomitej dyspozycji. Teraz znów zdobył bramkę, a jego PAOK Saloniki pokonał 3:1 Asteras Tripolis w meczu 19. kolejki greckiej ekstraklasy. To drugie z rzędu, a ogólnie dziesiąte trafienie naszego rodaka w obecnych rozgrywkach.

Trzeba przyznać, że Świderski w Grecji nie traci czasu i od momentu transferu (styczeń 2019) rozwija się. Trener Abel Ferreira wystawia Polaka w pierwszym składzie mistrza Grecji. "Świder" w każdym kolejnym spotkaniu potwierdza słuszność decyzji portugalskiego szkoleniowca. To właśnie po akcji i bramce naszego snajpera w pierwszej połowie PAOK objął prowadzenie w meczu z Asteras Tripolis. Bramkarz Nikos Papadopoulos nie zdołał powstrzymać Polaka. Świderski miał również udział przy drugiej bramce, którą zdobył Dimitris Pelkas w drugiej połowie. Poniżej obie sytuacje z udziałem polskiej gwiazdy.

PAOK zwyciężył 3:1, a co ciekawe w ekipie rywali zagrał Dani Suarez, były obrońca Górnika Zabrze. Tym razem hiszpański piłkarz osłabił drużynę, bo w 64. minucie zobaczył czerwoną kartkę (druga żółta kartka). Świderski został zmieniony w 69. minucie. Na czele ligi greckiej Olympiakos Pireus, który o punkt wyprzedza drużynę z Salonik. 23 stycznia przed PAOK-iem wyjazd na spotkanie z Lamia. W klasyfikacji najskuteczniejszych graczy ligi greckiej Świderski z 10 golami zajmuje drugie miejsce. Prowadzi Youssef Al-Arabi. Marokański snajper Olympiakosu zdobył 14 bramek.