Karol Świderski

i

Autor: Cyfrasport Karol Świderski

Premierowy gol Polaka w tym sezonie

Karol Świderski trafił w kadrze, trafił w MLS. "W Ameryce zrobił progres"

2023-04-10 14:16

Karol Świderski był ostatnio bohaterem meczu z Albanią w el. EURO. To jego gol zapewnił wygraną w drużynie narodowej. Teraz kadrowicz trafił także w MLS. To jego pierwsza bramka dla Charlotte w tej edycji. Tak o jego występach mówił nam ostatnio jego tata, Grzegorz Świderski.

Piękny gol zza pola karnego, ale przegrana Charlotte

W poprzednim sezonie Świderski był najlepszym strzelcem zespołu. Strzelił 10 goli w MLS. W tym na razie nie miał się czym pochwalić. Teraz przełamał się w meczu wyjazdowym z Realem Salt Lake. Wprawdzie po trafieniu "Świdra" w pierwszej połowie jego ekipa prowadziła, ale po przerwie gospodarze odpowiedzieli trzema ciosami. Świderski grał ponad godzinę, a Kamil Joźwiak ok. 77 minut. Charlotte zajmuje w Konferencji wschodniej 14. pozycję. W następnej kolejce (16.04) klub Polaków zagra u siebie z Colorado Rapids.

W Charlotte rzucany na różne pozycje

Dlaczego w tym sezonie kadrowicz ma taki skromny dorobek bramkowy? - Może dlatego, że jest rzucany na różne pozycje - powiedział nam ostatnio Grzegorz Świderski, ojciec piłkarza. - Może ta bramka w kadrze mu pomoże i w Charlotte też będzie skuteczny? Czytałem komentarze kibiców, którzy apelowali, aby trener się obudził i zobaczył, gdzie „Świderek” jest najlepszy. Ale syn nigdy nie marudził, nie narzekał. Zawsze słucha trenerów, gra tam, gdzie mu każą. Jednak Karol zawsze taki był. Nie powie, że jest źle, ale zaciśnie zęby. Będzie biegał, będzie się starał i w końcu także zespół na tym skorzysta. Ale w Charlotte powinni przesunąć go na jego pozycję, a nie eksperymentować na boku. Ale zrobił progres w Ameryce - podkreślił wtedy senior rodu na naszych łamach.

Sonda
Czy Fernando Santos awansuje z Biało-Czerwonymi do finałów EURO 2024?
Karol Świderski po meczu z Czechami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze