Jan Bednarek

i

Autor: Cyfrasport Jan Bednarek

Kim jest Jan Bednarek? Sylwetka obrońcy reprezentacji Polski: klub, dziewczyna, rodzina

2021-05-07 16:01

Jan Bednarek przebojem wdarł się do podstawowego składu reprezentacji Polski jeszcze za kadencji selekcjonera Adama Nawałki. To on strzelił gola w wygranym przez „Biało-czerwonych” starciu na mundialu w Rosji z Japonią. Obrońca kadry zaistniał także w Premier League, w której regularnie występuje w barwach Southampton. Tak przedstawia się sylwetka środkowego obrońcy reprezentacji Polski, Jana Bednarka.

Jan Bednarek należy do grona bardzo utalentowanej młodzieży Lecha Poznań, która często z powodzeniem robi później kariery w klubach zagranicznych. Nim jednak defensor zaistniał w stolicy Wielkopolski, w sezonie 2015/2016 ogrywał się na wypożyczeniu w ekstraklasowym Górniku Łęczna. Rok spędzony na Lubelszczyźnie dał mu bardzo dużo. Raz, że nabrał regularności w występach, a dwa, że czynił to w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej. Dzięki temu później mógł już zacząć rozdawać swoje karty w Lechu Poznań, z którego w lipcu 2017 roku przeniósł się do Southampton. Anglicy zapłacili za Jana Bednarka aż sześć milionów euro, co do dzisiaj stanowi najdroższy transfer wychodzący z polskiej ligi w historii.

Spis treści

  1. Jan Bednarek w reprezentacji
  2. Jan Bednarek klub
  3. Jan Bednarek dziewczyna i rodzina
  4. Jan Bednarek sylwetka

Quiz. Największe sukcesy piłkarskiej reprezentacji Polski z ostatnich lat. Pamiętasz je wszystkie?

Pytanie 1 z 10
11 października 2014 roku Polska pokonała Niemców 2:0 na Stadionie Narodowym. Bramki zdobywali...

Jan Bednarek w reprezentacji

Odkąd Jan Bednarek został piłkarzem angielskiego klubu, zwrócił na siebie uwagę ówczesnego selekcjonera reprezentacji Polski, Adama Nawałki. Za kadencji tego szkoleniowca piłkarz wchodził do zespołu narodowego, aby następnie stać się już jedną z jego najważniejszych części. Jedyna dotychczas bramka Jana Bednarka w biało-czerwonych barwach przypada na szczególny moment, bo wygrany 1:0 pojedynek na mistrzostwach świata z Japonią.

Jan Bednarek klub

Jan Bednarek to zdecydowanie podstawowy piłkarz Southampton, choć w ostatnich miesiącach raczej nie znajdował się w najwyższej formie, podobnie zresztą jak i cała jego drużyna. Polak od momentu przenosin do Premier League budował swoją pozycję krok po kroku. Najpierw musiał liczyć się z faktem, że o grę jest bardzo ciężko, później natomiast kolekcjonował kolejne minuty, aż wreszcie stał się absolutnie podstawowym zawodnikiem „Świętych”. I zdecydowanie ma prawo marzyć o transferze do wielkiego klubu!

Jan Bednarek dziewczyna i rodzina

Od 2017 roku Jan Bednarek związany jest z piękną modelką Julią Nowak. Jak zdradziła sama kobieta, swojego ukochanego zapoznała na… Snapchacie. To właśnie od tego medium społecznościowego wszystko się zaczęło. Później Julia Nowak przeprowadziła się do Anglii dołączając do swojego lubego, a już w tym roku para ogłosiła radosną nowinę. Na początku kwietnia zakochani poinformowali, że spodziewają się dziecka, a kobieta jest w połowie ciąży. Oznacza to, że być może jeszcze tego lata Jan Bednarek i Julia Nowak przywitają na świecie swoją pierwszą pociechę!

Jan Bednarek sylwetka

  • Jan Bednarek
  • Data urodzenia: 12.04.1996
  • Klub: Southampton FC
  • Mecz i gole w reprezentacji Polski: 29/1
  • Numer na koszulce: 5
  • Debiut w kadrze: 04.09.2017, Polska – Kazachstan 3:0
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze