Łukasz Skorupski w reprezentacji Polski

i

Autor: Marcin Gadomski Łukasz Skorupski w reprezentacji Polski

Kim jest Łukasz Skorupski? Sylwetka bramkarza reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-05-01 9:11

Gdy Łukasz Skorupski wyjeżdżał z Polski do Włoch, niewielu spodziewało się, że polski bramkarz zrobi na Półwyspie Apenińskim aż taką karierę. Szybko stał się postacią rozpoznawalną w Serie A, a eksperci nie mają wątpliwości, że “Skorup” to jeden z najlepszych golkiperów w całej lidze, a przecież rozgrywki tam są niezwykle mocne. Łukasz Skorupski we Włoszech sukces odniósł nie tylko w życiu zawodowym. Znalazł także miłość życia, która w 2017 została jego żoną. Piłkarz znajduje również uznanie w oczach kolejnych selekcjonerów reprezentacji Polski.

Łukasz Skorupski to zdecydowanie jeden z najbardziej utalentowanych bramkarzy w Polsce. Można śmiało napisać, że golkiper miał pecha, że trafił na czas, gdy do reprezentacji powoływani są także tacy zawodnicy, jak choćby Wojciech Szczęsny czy Łukasz Fabiański. Gdyby nie oni, to “Skorup” z pewnością mógłby liczyć na regularną grę między słupkami biało-czerwonych. Skorupski jednak jest typem zawodnika, który nigdy się nie poddaje. Dlatego też, przyjeżdżając na zgrupowania, robi to, co do niego należy, a dalsze decyzje leżą już po stronie selekcjonera. Jednocześnie trzeba mieć świadomość, że Łukasz Skorupski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich zawodników w Serie A. Swoją popularność zawdzięcza udanym występom w AS Roma, Empoli oraz Bologni. Właśnie w tych trzech klubach miał przyjemność grać i trenować na Półwyspie Apenińskim.

Spis treści

  1. Łukasz Skorupski w reprezentacji
  2. Łukasz Skorupski klub
  3. Łukasz Skorupski żona i rodzina
  4. Łukasz Skorupski sylwetka
Sonda
Kto powinien być pierwszym bramkarzem reprezentacji Polski?

Łukasz Skorupski w reprezentacji

Łukasz Skorupski do reprezentacji Polski powoływany jest od ładnych kilku lat. 29-latek swój debiut zanotował w grudniu 2012 roku. Wtedy to w towarzyskim spotkaniu biało-czerwoni pokonali na wyjeździe Macedonię 4:1. Choć minęło już ponad 8 lat, to dorobek “Skorupa” między słupkami kadry imponujący raczej nie jest. Znany bramkarz zagrał dotychczas tylko cztery razy z Orzełkiem na piersi. Wszystkie występy zanotował w meczach towarzyskich.

Łukasz Skorupski klub

Łukasz Skorupski do Włoch wyjechał w 2013 roku. Wcześniej robił furorę w polskiej lidze, gdy występował w barwach Górnika Zabrze. Jest wychowankiem tego zasłużonego dla rodzimego futbolu klubu. Wyceniany dziś przez portal “Transfermarkt” na 4 miliony euro golkiper występuje w Bologni. Do tego zespołu trafił latem 2018 roku z AS Roma. Wcześniej rzymianie wypożyczali go także do Empoli. Zarówno w Ekstraklasie, jak i Serie A zapracował sobie na miano bardzo solidnego bramkarza.

Łukasz Skorupski żona i rodzina

Łukasz Skorupski na południu Europy znalazł nie tylko nowe wyzwania sportowe. Dzięki przeprowadzce do Włoch odnalazł również miłość swojego życia. “Skorup” związał się z jedną z najpiękniejszych Włoszek. Matilde Rossi żoną polskiego bramkarza została w 2017 roku, a rok później na świat przyszło pierwsze dziecko znanej pary. Bramkarz nie ukrywa, że rodzinę traktuje priorytetowo.

Łukasz Skorupski sylwetka

  • Łukasz Skorupski
  • Data urodzenia: 05.05.1991
  • Klub: Bologna
  • Mecze i gole w reprezentacji Polski: 4/0
  • Numer na koszulce: 28
  • Debiut w kadrze: 14.12.2012, Macedonia – Polska 1:4
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze