Reprezentacja Ukrainy

i

Autor: AP PHOTO Reprezentacja Ukrainy podczas meczu Walia - Ukraina

nie do pomyślenia

Kompromitacja UEFA. Ukarali selekcjonera Ukrainy na wniosek... rosyjskiej federacji, żenujące zachowanie

2022-09-21 8:06

Wojna w Ukrainie trwa, tak samo jak wykluczenie rosyjskich reprezentacji z rozgrywek międzynarodowych. Rosjanie nie są jednak całkiem wykluczeni ze struktur i wciąż mogą np. składać skargi na innych. Okazuje się, że niedawno jedna z nich została rozpatrzona pozytywnie i na wniosek Rosji karę od europejskiej federacji otrzymał selekcjoner reprezentacji Ukrainy, Ołeksandr Petrakow.

W najbliższych dniach rozegrane zostaną kolejne spotkania w Lidze Narodów UEFA. Udział w nich biorą wszystkie reprezentacje zrzeszone w europejskiej federacji, w tym także Polska, która zmierzy się z Holandią oraz Walią czy Ukraina, która ma przed sobą aż trzy mecze – jeden z Armenią i dwa ze Szkocją. Okazuje się, że spokojne przygotowania do pierwszego starcia z Wyspiarzami nie przebiega w najspokojniejszej atmosferze, bowiem selekcjoner kadry naszych wschodnich sąsiadów został ukarany przez UEFA na wniosek... rosyjskiej federacji, której zdaniem Petrakow... „zdyskryminował” Rosjan.

Wielka zmiana przed mundialem w Katarze. Fani będą mieli powody do zadowolenia

PKO Ekstraklasa Raport odc. 6

Selekcjoner Ukrainy ukarany. Kompromitacja UEFA

Dokładnie chodzi o jedną z wypowiedzi selekcjonera reprezentacji Ukrainy, który w wywiadzie przyznał, że byłby w stanie bronić Kijowa, gdyby zaszła taka potrzeba. - Pomyślałem, że jeśli przyjadą do Kijowa, to wezmę broń i będę bronił mojego miasta. Mam 64 lata, ale uważam, że to normalne. Myślę, że mógłbym wyeliminować dwóch lub trzech wrogów – powiedział Petrakow. I za te słowa został ukarany.

Tomasz Hajto krytykuje decyzję Michniewicza. Mówi o drugim dnie nieobecności tego piłkarza w kadrze, padły mocne słowa

Rosjanie tak zdenerwowali się na tę wypowiedź, że złożyli skargę do UEFA. Stwierdzili, że słowa Petrakowa to dyskryminacja Rosjan i brak neutralności politycznej z jego strony. A europejska federacja do wniosku się przychyliła i choć nie zawiesiła selekcjonera Ukrainy tak, jak domagała się tego strona rosyjska, to została nałożona na niego grzywna oraz dostał ostrzeżenie. Już przekazano, że karę zapłaci za niego związek.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze