Koszmar reprezentanta Polski. Będzie pauzował przez wiele miesięcy!

2021-09-20 13:49
Dawid Kownacki, reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Dawid Kownacki

O wielkim pechu może mówić Dawid Kownacki. Kadrowicz przeżywa trudne chwile. Napastnik reprezentacji Polski odniósł poważną kontuzję. Z powodu urazu będzie pauzował przez wiele miesięcy. O sytuacji piłkarza poinformowała oficjalna strona Fortuny Duesseldorf.

Dawid Kownacki znalazł się na pierwszej liście powołanych do reprezentacji Polski na wrześniowe mecze z Albanią, San Marino i Anglią w eliminacjach mistrzostw świata. Jednak z udziału w zgrupowaniu wyeliminował go uraz. Teraz władze Fortuny Duesseldorf opublikowały komunikat o stanie zdrowia polskiego piłkarza, Niestety, nie są to dobre wiadomości. Dawid Kownacki zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie. Stało się to podczas ostatnich zajęć przed ligowym meczem u siebie z Jahn Regensburg. Piłkarz został przebadany przez lekarza Fortuny, Ulfa Bleckera. W tej sytuacji nasz rodak wypada na wiele miesięcy. Przy takim urazie zawodnicy pauzują minimum przez pół roku. W lutym ubiegłego roku Kownacki naderwał więzadła poboczne w kolanie. Wtedy przerwa w występach wynosiła cztery miesiące. W tym sezonie Polak zagrał w pięciu meczach (106 minut), w których nie strzelił żadnego gola. Po siedmiu kolejkach Fortuna zajmuje w 2. Bundeslidze 13. miejsce. Do klubu z Duesseldorfu przeniósł się przed dwoma laty z Sampdorii Genua. - Wracaj szybko do zdrowia, Dawid! - napisał niemiecki klub w mediach społecznościowych.

Paulo Sousa znów zaszokował. Spore kontrowersje w powołaniach. Jeden szczegół przykuwa uwagę

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze