Kulesza potwierdził rozmowy z Szewczenką! Ukraiński trener wciąż może zostać selekcjonerem polskiej kadry

2022-01-27 21:32
Cezary Kulesza
Autor: Cyfra Sport Cezary Kulesza

Cezary Kulesza na 31 stycznia zapowiedział prezentację nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Choć w mediach pojawia się wiele nazwisk trenerów, mogących przejąć Biało-Czerwonych, to najbliżej tego wydają się Adam Nawałka i Andrij Szewczenko. W rozmowie z portalem Sport.pl Cezary Kulesza potwierdził, że drzwi do polskiej kadry nie zamknęły się jeszcze przed Szewczenką, co sugerowały ukraińskie media.

Saga z wyborem nowego selekcjonera reprezentacji Polski zdaje się powoli dobiegać końca. Następcę Paulo Sousy mamy poznać w poniedziałek 31 stycznia, czyli już za kilka dni. Wciąż jednak nie ma pewności, kto zostanie nowym selekcjonerem, a nazwisk wymienianych w kontekście polskiej kadry jest naprawdę wiele. Nieoczekiwanie do wyścigu włączyć miał się Claudio Ranieri, a wśród polskich trenerów faworytem zdaje się być Adam Nawałka. Niemal codziennie nowe informacje pojawiają się także na temat Andrija Szewczenki. Niedawno doniesienia z ukraińskich mediów wskazywały na to, że plan jego zatrudnienia nie powiedzie się, ponieważ wciąż nie ma porozumienia z Genoą – klubem, z którym Szewczenko wciąż jest związany kontraktem, choć został odsunięty od prowadzenia drużyny. Okazuje się jednak, że sam Cezary Kulesza w rozmowie z portalem Sport.pl zapewnił, że nie wszystko jest jeszcze przesądzone.

Zdzisław Kręcina o angażu Andrija Szewczenki w kadrze Polski. Były sekretarz wprost o zarobkach dla Ukraińca

Sonda
Czy Andrij Szewczenko byłby dobrym trenerem dla reprezentacji Polski?

Ostatnie dni wyczekiwania. Szewczenko wciąż w grze?

Każdy z przedstawianych kandydatów ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Choć niedawno Cezary Kulesza zapewniał, że wszystko idzie w dobrym kierunku, to kilka kolejnych dni będzie dla niego bardzo intensywne. Wśród medialnych doniesień pojawiły się informacje, że Andrij Szewczenko odpadnie z wyścigu o polską kadrę, ponieważ nie porozumiał się jeszcze z Genoą w sprawie rozwiązania kontraktu.

Reprezentacja Polski może znaleźć się w fatalnej sytuacji. Rzecznik PZPN przedstawia czarny scenariusz

Przeczą temu jednak same słowa prezesa Cezarego Kuleszy. W rozmowie z portalem Sport.pl zdradził on, że negocjacje w tej sprawie wciąż trwają. Tym samym potwierdził też, że PZPN pracuje nad zatrudnieniem Andrija Szewczenki. – Obie strony jeszcze rozmawiają – powiedział Cezary Kulesza odnosząc się do negocjacji Ukraińca z włoskim klubem.

Wiele wskazuje na to, że kibice muszą uzbroić się w cierpliwość jeszcze na kilka najbliższych dni. Pierwotnie następcę Paulo Sousy mieliśmy poznać 19 stycznia, ale tak się nie stało. Mamy nadzieję, że tym razem data ogłoszenia nowego selekcjonera nie przesunie się i jego nazwisko poznamy 31 stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze