Tomasz Kędziora

i

Autor: Cyfra Sport Tomasz Kędziora

Kuriozalne pytanie na konferencji reprezentacji Polski! Tomasz Kędziora tylko się uśmiechnął

2021-05-26 14:22

W środę 26 maja odbyła się kolejna konferencja prasowa z udziałem jednego z zawodników reprezentacji Polski. Tym razem na pytania dziennikarzy odpowiadał Tomasz Kędziora, obrońca Dynama Kijów. Niespełna 27-letni zawodnik odpowiadał na pytania związane z powołaniem, ale jeden z dziennikarzy zapytał go o dość osobliwą kwestię, a mianowicie o technologię używaną na odprawach przedmeczowych przez trenera Dynama Kijów, Mirceę Lucescu. Reakcja piłkarza była bezcenna.

Selekcjoner Paulo Sousa zaskoczył wielu fanów i ekspertów tym, że Tomasz Kędziora nie znalazł się w kadrze reprezentacji Polski na marcowe mecze eliminacji mistrzostw świata 2022. Teraz jednak obrońca Dynama Kijów został włączony do kadry, która przygotowuje się do występów na Euro 2021. Wśród różnych pytań skierowanych do 26-letniego zawodnika znalazły się również te o trenera, Mirceę Lucescu, który rok temu przejął Dynamo Kijów. Jedno z pytań było wręcz kuriozalne!

Raport z Opalenicy: drugi dzień zgrupowania

Tomasz Kędziora musiał odpowiedzieć na niezwykłe pytanie

Prawy obrońca Dynama Kijów i reprezentacji Polski został zapytany o współpracę z trenerem Mirceą Lucescu, który jest jednym z najstarszych szkoleniowców pracujących na tak wysokim poziomie. Rumuński trener skończy w tym roku już 76 lat. - Myślę, że się rozwinąłem się pod jego wodzą, zagrałem dużo spotkań, również w Lidze Mistrzów, jest to duże doświadczenie. Trener Lucescu bardzo zwraca uwagę na rozwój zawodników i często rozmawiał ze mną, jak i z innymi piłkarzami, o tym, co można poprawić – zdradził Tomasz Kędziora.

Po chwili polski piłkarz został zapytany o to, czy tak wiekowy trener wciąż korzysta z… kaset VHS, aby odtwarzać mecze rywali podczas odpraw przedmeczowych. Jeden z dziennikarzy przypomniał, że tak było jeszcze w Szachtarze Donieck, który Lucescu prowadził w latach 2004-2016, a którego zawodnikiem był Mariusz Lewandowski.

 - Nie, nie, wszystko jest na najwyższym poziomie, wideo mamy na takim samym poziomie jak w reprezentacji, nie mamy VHS-ów – odpowiedział wyraźnie zaskoczony, ale i rozbawiony Tomasz Kędziora. – To prawda, trener skończy w tym roku 76 lat, ale nie widać tego po nim, ma tyle energii, że zaraża tym nawet młodszych zawodników – podsumował zawodnik reprezentacji Polski.

Najnowsze