Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Grzegorz Krychowiak, Wojciech Szczęsny i Robert Lewandowski

Lewandowski i spółka walczą o gigantyczne pieniądze. Ta kwota nie mieści się w głowie, kosmos!

2021-11-12 15:01

Występ na mistrzostwach świata to dla wszystkich piłkarzy wielkie marzenie. Nie każdemu jest dane wziąć udział na mundialu, bo konkurencja, zwłaszcza w Europie, jest olbrzymia. W tegorocznych eliminacjach Polacy są na dobrej drodze, aby przedłużyć nadzieje na awans. Jednocześnie Lewandowski i spółka walczą o gigantyczne premie, bo wywalczenie biletu na mundial jest sowicie wynagradzane.

Tylko 32 drużyny z całego globu mają okazję zawalczyć na turnieju finałowym mistrzostw świata. Chętnych jest zdecydowanie więcej, a jak trudno wywalczyć awans na mundial widać po eliminacjach w strefie europejskiej. W tegorocznych zmaganiach o mistrzostwa w Katarze niektóre niewiadome zostały już wyjaśnione, ale do ostatecznych rozstrzygnięć droga jeszcze daleka.

Takich słów Borka przed meczem Andora - Polska nie spodziewaliśmy się! Dziennikarz pod olbrzymim wrażeniem

Gigantyczne premie za mundial. Kwota z kosmosu

Wśród zespołów, które wciąż walczą o awans, jest m.in. reprezentacja Polski. Podopieczni Paulo Sousy w piątkowy wieczór zmierzą się z Andorą, a w poniedziałek na PGE Narodowym z kadrą Węgier. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z nadziejami i oczekiwaniami, Polacy awans do baraży mogą przypieczętować już w piątek. Warunkiem koniecznym jest m.in. zwycięstwo z Andorą.

Przez kontuzję kolana stracił EURO. Jacek Góralski o powrocie do gry, występach w kadrze i życiu w Kazachstanie

Jednak najbliższe dwa spotkania to dopiero początek wyboistej drogi, bo w barażach biało-czerwoni mogą wpaść na europejskie tuzy. O awans na mundial będzie naprawdę trudno, ale gra warta jest świeczki. Nie tylko jeśli chodzi o prestiż i wielkie emocje, ale również za sprawą premii, jakie czekają na zespoły, które wystąpią w Katarze.

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na mundial w Katarze?

Tyle Polacy mogą zarobić za awans na mundial. Suma szokuje

Już za sam udział w eliminacjach wszystkie drużyny dostają po 2 miliony dolarów. W przeliczeniu na złotówki to nieco ponad 8 mln. Ta kwota jest niczym w porównaniu z sumą, jaką zagwarantują sobie zespoły, które zdobędą bilety do Kataru. Awans wyceniany jest bowiem na 12 mln dolarów, czyli ponad 48 mln zł! A to i tak dopiero początek.

18 mln dolarów mogą zgarnąć zespoły, które znajdą się w czołowej ósemce mistrzostw świata. Najwięcej zarobią oczywiście mistrzowie świata. Nagrodą za złote medale jest 50 mln dolarów. Do tego droga jeszcze daleka, ale jak widać, warto walczyć o awans na mundial.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze