Kamil Glik

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Glik

Mamy ważne informacje w sprawie paskudnego urazu Kamila Glika! Wiadomo, co dalej z reprezentantem Polski

2022-03-16 11:08

Za niecałe dwa tygodnie odbędzie się najważniejszy mecz tego roku dla reprezentacji Polski, a kibice otrzymali fatalne informacje. We wtorek (15 marca) wieczorem z Włoch dotarła wiadomość o urazie Kamila Glika, który wyglądał fatalnie. Środkowy obrońca został zniesiony z boiska na noszach i trafił do szpitala. Wydawało się, że udział w zgrupowaniu kadry stanął pod znakiem zapytania, jednak najnowsze doniesienia są optymistyczne. Przekazał je Jakub Kwiatkowski z PZPN.

Na co dzień Kamil Glik występuje we włoskim Benevento, które walczy o powrót do Serie A. Na zapleczu tamtejszej ekstraklasy walka jest niesamowicie wyrównana, a wtorkowe spotkanie Brescii z zespołem polskiego obrońcy miało duże znaczenie dla układu tabeli. 34-letni stoper jest podporą drużyny i także w tym meczu wyszedł w pierwszym składzie. Na boisku działo się wiele, bowiem już po 33 minutach kibice byli świadkami trzech goli. W drugiej połowie Benevento otrzymało czerwoną kartkę i grało w osłabieniu przez ponad 40 minut, ale i tak zdołało w tym czasie wyrównać. Przy stanie 2:2 Brescia wykonywała w 79. minucie rzut wolny i właśnie wtedy doszło do tragedii. Mehdi Leris poszedł na całość i złożył się z sytuacyjnej piłki do przewrotki, jednak zamiast w piłkę trafił piszczelem w głowę Glika. Polak natychmiast runął na murawę i musiał zejść z boiska. W szpitalu wykonano dokładne badania, a kibice spodziewali się najgorszego.

Michniewicz już tego nie ukrywa. Kontaktował się z Nawałką. Dojdzie do współpracy? Jasne stanowisko

Sonda
Czy Kamil Glik to najlepszy polski obrońca?

Kwiatkowski uspokaja po urazie Glika

Błyskawicznie pojawiła się informacja o dwóch wybitych zębach. Żona piłkarza, Marta, poinformowała wszystkich za pośrednictwem mediów społecznościowych, że sytuacja jest stabilna. - Kamil czuje się dobrze. Głowa obita, ale cała. Lekki wstrząs. Dwa zęby wybite. Gladiator się nie poddaje. Kamil bardzo dziękuje za wsparcie i liczne wiadomościnapisała na Instagramie. Teraz jej optymistyczne doniesienia potwierdził team manager reprezentacji Polski, Jakub Kwiatkowski.

Tomasz Hajto dał poradę Krychowiakowi i Kędziorze. Ucieczka przed wojną stworzyła im nowe możliwości [TYLKO U NAS]

Na marcowym zgrupowaniu reprezentacji pojawi się wielu piłkarzy. Jednym z nich dość sensacyjnie będzie Patryk Kun:

„Kamil Glik po badaniach, które nie wykazały wstrząśnienia mózgu został dziś wypisany ze szpitala. Teraz musi tylko udać się do dentysty ;) Nie pierwszy raz potwierdziło się, że Kamil to prawdziwa skała” – przekazał rzecznik PZPN za pośrednictwem Twittera. Tak pozytywne informacje pozwalają wierzyć, że Glik weźmie udział w nadchodzącym zgrupowaniu reprezentacji i pomoże jej w walce ze Szwecją/Czechami o awans do mistrzostw świata. Kluczowy baraż już 29 marca na Stadionie Śląskim.

Tomasz Hajto szczerze o reprezentacji Polski i walce w MMA
Najnowsze