Grzegorz Krychowiak, Tomasz Hajto

i

Autor: Marcin Gadomski/SE/Andrzej Lange/SE/East News Grzegorz Krychowiak, Tomasz Hajto

Tomasz Hajto dał poradę Krychowiakowi i Kędziorze. Ucieczka przed wojną stworzyła im nowe możliwości [TYLKO U NAS]

2022-03-16 10:21

Wojna prowadzona przez Władimira Putina odbiła się także na sporcie, bowiem sportowcy rywalizujący na co dzień w Rosji i Ukrainie zostali postawieni w trudnej sytuacji. Dotknęło to także polskich zawodników, a najgłośniej mówiło się o Grzegorzu Krychowiaku i Tomaszu Kędziorze. Obaj uciekli już przed wojną, a FIFA wprowadziła specjalne zasady dla piłkarzy z rosyjskich i ukraińskich klubów. Tomasz Hajto wypowiedział się dla nas na temat ich najbliższej przyszłości.

Początkowo sytuacja Tomasza Kędziory budziła wielki niepokój. Prawy obrońca Dynama Kijów był w kropce, bowiem nie miał jak wyjechać ze stolicy atakowanego kraju. Spędził wiele godzin, drżąc o życie swoje i żony, ale na szczęście udało mu się przedostać do Polski. Pomógł w tym m.in. Polski Związek Piłki Nożnej, a u boku reprezentanta kraju wyjechał też Benjamin Verbić. O ich przyjaźni było głośno zwłaszcza podczas meczów Polska – Słowenia, jednak po przyjeździe do naszego kraju może dojść do pewnego rozłamu. Słoweński skrzydłowy skorzystał z regulacji FIFA względem piłkarzy z Ukrainy i Rosji i podpisał już kontrakt do końca sezonu z Legią Warszawa, a w kontekście Kędziory mówi się o powrocie do Lecha Poznań! Wychowanek Kolejorza miałby pomóc drużynie w walce o upragnione mistrzostwo Polski, choć jeszcze niedawno regularnie grał w Lidze Mistrzów. Stał się ostoją Dynama Kijów i regularnie jeździ na zgrupowania kadry. Nic dziwnego, że Tomasz Hajto widzi przed nim większe możliwości, niż gra w Ekstraklasie.

Michniewicz już tego nie ukrywa. Kontaktował się z Nawałką. Dojdzie do współpracy? Jasne stanowisko

Sonda
Czy Tomasz Kędziora wróci do Lecha Poznań?

Hajto wskazał Kędziorze kierunek

- Nie wiem, czy Tomasz Kędziora w Lechu Poznań to byłby dobry ruch. Tomek w ostatnim czasie niesamowicie się rozwinął, gra bardzo równo i stabilnie. Powinien szukać większych wyzwań. Jeżeli będzie mógł odejść na zasadzie wolnego transferu czy czegoś, ja cały czas mówię, wiele razy z nim też pisałem i rozmawiałem. Moim zdaniem wszedł na taki poziom, że mógłby spróbować wyzwania w Bundeslidze – powiedział były obrońca m.in. FC Schalke 04 Gelsenkirchen przed naszą kamerą. W nieco innej sytuacji był Grzegorz Krychowiak, ale on także skorzystał z nowych zasad.

Przerażające nagranie z Kamilem Glikiem. Tragedia była blisko. Polak ma wybite zęby

Tomasz Kędziora uciekał z Ukrainy ze swoją piękną żoną. Para wzięła ślub we wrześniu:

Hajto ocenił wybór Krychowiaka

Jeden z liderów reprezentacji Polski mocno sprzeciwił się wojnie i mówi się, że mocno wpłynął na decyzje zagranicznych piłkarzy Krasnodaru o zawieszeniu kontraktów w Rosji. Doszło do tego jeszcze przed regulacjami FIFA, a sam Krychowiak walczył o całkowite rozstanie. Ostatecznie do tego nie doszło, jednak 32-letni pomocnik przeniósł się już do końca sezonu do AEK Ateny. Zgodził się przy tym na sporą obniżkę, co doskonale rozumie Hajto.

- Ciężko mi powiedzieć, czy to jest odpowiedni kierunek. Krychowiak musiał wybrać jakiś kierunek przede wszystkim, żeby grać. Wtedy się już nie patrzy na finanse tylko na to, żeby grać i przygotować się do meczu – ocenił popularny „Gianni”. Jego słowa są o tyle ważne, iż już 29 marca Polska rozegra barażowy mecz o awans do mistrzostw świata, a Krychowiak od wielu lat decyduje o obliczu środka pola Biało-Czerwonych. W Atenach powinien przygotować się do tego spotkania lepiej niż w obecnej sytuacji w Krasnodarze.

Tomasz Hajto szczerze o reprezentacji Polski i walce w MMA
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze