Mateusz Borek

i

Autor: TOMASZ RADZIK SE / EAST NEWS Mateusz Borek

Nie ukrywa tego!

Mateusz Borek przerwał milczenie w sprawie reprezentacji Polski. Tego sobie nie wyobraża, mocne słowa

2023-01-02 13:52

Mateusz Borek postanowił zabrać głos w sprawie wyborów na stanowisko trenera reprezentacji Polski. Dziennikarz sportowy w programie "Moc Futbolu" na "Kanale Sportowym" powiedział, że nie wyobraża sobie jednej opcji, uwzględnianej przy poszukiwaniu następcy dla Czesława Michniewicza. Padły jasne słowa.

Mateusz Borek postanowił odnieść się do sprawy wyboru następcy dla Czesława Michniewicza. Dziennikarz sportowy w audycji "Kanału Sportowego" postanowił powiedzieć, jakiego scenariusza nie wyobraża sobie w trakcie wyboru kolejnego trenera kadry. Padło jasne stanowisko.

Mateusz Borek odniósł się do wyboru nowego trenera kadry. Dziennikarz nie ma cienia wątpliwości, w taki scenariusz nie wierzy'

Jak powiedział Mateusz Borek, nie wyobraża on sobie, aby kolejnym trenerem kadry był Polak. Dziennikarz sportowy odniósł się do wymienianego w kontekście kandydatów Marka Papszuna i nie wyobraża on sobie na ten moment, aby szkoleniowiec "Medalików" stanął na czele kadry.

- Ja za bardzo nie widzę opcji polskiej. Można dyskutować na temat Marka Papszuna, ale szczerze mówiąc, ja bym był bardzo zdziwiony takim rozwiązaniem. Z kilku względów - pamiętajmy, że dostał wsparcie Michała Świerczewskiego. Na coś się umówili i budują jakiś projekt. Ten Raków wymienił pewnie z 70 piłkarzy, wielu z nich zwolnił. Teraz szukają kolejnych, nie tylko, aby zdobyć mistrzostwo, ale też awansować do fazy grupowej Ligi Europy, a w najgorszym wypadku Ligi Konferencji - powiedział Mateusz Borek, zaznaczając, jakie cechy jego zdaniem powinien mieć kolejny trener kadry.

- To powinien być taki kandydat i selekcjoner, który poukłada szatnię reprezentacji Polski po swojemu. Nie mówię o tym, żeby nie było dialogu ze starszymi i utytułowanymi zawodnikami, natomiast szef musi być jeden. I to nie może być demokracja. Dlatego ta decyzja będzie podjęta bardzo spokojnie. Za dużo to nie zmieni, czy wybierzemy trenera 7 czy 31 stycznia. PZPN chce dać trenerowi więcej władzy. Jak ktoś ma dostać kontrakt na dwa cykle eliminacji, to musi być wybór przemyślany i zweryfikowany - powiedział Borek na "Kanale Sportowym".

Sonda
Mateusz Borek to najlepszy komentator sportowy w Polsce?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze