Mieszkańcy Afryki są bardziej odporni na koronawirusa? Zaskakujący wpis reprezentanta Polski

2020-09-16 11:29 DKO
Kamil Grabara
Autor: Cyfra Sport Kamil Grabara

Świat nadal boryka się z problemem pandemii koronawirusa, która ponownie nabiera rozpędu. W wielu krajach notowana jest zwiększona liczba zarażonych i wciąż nie wiadomo, kiedy pandemia będzie miała swój koniec. Interesujące jest natomiast to, że jak dotąd w Afryce odnotowano zdecydowanie najmniej przypadków ze wszystkich dużych kontynentów. Kamil Grabara podał zaskakującą tezę na ten temat.

Latem sytuacja związana z pandemią nieco się uspokoiła. W dużej części krajów odnotowywano duży spadek aktywnych zakażeń, co było optymistycznym akcentem po wielu ciężkich tygodniach. Niestety sprawdziły się jednak przewidywania ekspertów, którzy mówili o drugiej fali koronawirusa. Tą obserwujemy obecnie w Europie, gdzie codziennie przybywa po kilkadziesiąt tysięcy nowych przypadków.

POTWORNIE wychudzona Celia Krychowiak w PRZEDZIWNYM stroju. Tam ewidentnie czegoś brakuje!

Pandemią mocno dotknięta została również Ameryka Północna, czy Azja. Patrząc na mapę zakażeń uwagę przykuwa Afryka. Uważano, że ten kontynent może odczuć pandemię najmocniej. Okazuje się jednak, że oprócz Republiki Południowej Afryki, gdzie odnotowano 651 tys. zarażonych, inne państwa nie mają dużego problemu z koronawirusem.

Cristiano Ronaldo OKRUTNIE WYŚMIANY. Wszystko przez piżamę za OGROMNE pieniądze [ZDJĘCIE]

Błachowicz przed MISTRZOWSKĄ walką z Reyesem. Przeszedł test na KORONAWIRUSA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Przyczyn takiego stanu rzeczy eksperci upatrują w wielu kwestiach. Mówi się choćby o słabym testowaniu, czy wpływu pogody na wirusa. Nieco inną droga poszedł natomiast Kamil Grabara. Młodzieżowy reprezentant Polski odpowiedział na wpis jednego z twitterowiczów dotyczący tego tematu. - Przy mniejszym bądź większym zainteresowaniu się tematem, wiedziałbyś że mieszkańcy Afryki, mają w mniejszym bądź większym stopniu wykształcone przeciwciała i nie są aż tak podatni na coronavirusy? - czytamy we wpisie bramkarza. W Internecie pojawia się mnóstwo teorii dotyczących koronawirusa i niewykluczone, że część z nich jest prawdziwa. Ale zawodnik został mocno skrytykowany przez innych użytkowników za swój wpis.

Najnowsze