Czesław Michniewicz

i

Autor: Cyfra Sport Czesław Michniewicz

Ministerstwo Sportu reaguje na sprawę Michniewicza! Jasne stanowisko, sytuacja jest klarowna

2022-06-28 21:04

Konflikt Czesława Michniewicza z Szymonem Jadczakiem trwa w najlepsze, a ostatnie wydarzenia sprawiają, że próżno wyczekiwać rychłego jego końca. Selekcjoner reprezentacji Polski po ostatnich publikacjach dziennikarza śledczego postanowił skierować sprawę do sądu, oskarżając go o zniesławienie. Choć Polski Związek Piłki Nożnej odciął się od całej sprawy, głos – w rozmowie z portalem Sportowe Fakty – postanowiło zabrać Ministerstwo Sportu.

Pozew złożony przez Czesława Michniewicza jest naturalnie efektem publikacji Szymona Jadczaka „Czesław Michniewicz, Lech Poznań i ustawione mecze w tle. 27 godzin rozmów z szefem piłkarskiej mafii”. Dziennikarz opisał w niej kontakty obecnego selekcjonera reprezentacji Polski z Ryszardem F. ps. „Fryzjer”, skazanego przed laty za ustawianie meczów piłkarskich. Jak pisze Wirtualna Polska – w której pracuje Jadczak – dziennikarz „przez cztery miesiące sprawdzał akta sądowe i bilingi rozmów telefonicznych. Ustalił, że przy 11 meczach, w których Czesław Michniewicz prowadził Lecha Poznań, doszło do korupcji lub próby korupcji. W tym okresie trener godzinami rozmawiał z Forbrichem, który te mecze ustawiał”.

Euzebiusz Smolarek SZCZERZE o kadrze Michniewicza! Futbologia

Kilka dni po tej publikacji na temat całej sprawy wypowiedział się adwokat selekcjonera reprezentacji Polski, prof. Piotr Kruszyński, który potwierdził, że skieruje do sądu akt oskarżenia z artykułu 212 (zniesławienie). Jadczakowi grozi za to grzywna lub ograniczenie wolności. Choć Polski Związek Piłki Nożnej odmówił komentarza w tej sprawie, o takowy – w rozmowie z portalem „Sportowe Fakty” – pokusiło się Ministerstwo Sportu.

Holender może pomóc Lewandowskiemu w transferze! Barcelona coraz bliżej pozyskania pieniędzy na Polaka

"Ministerstwo Sportu i Turystyki nie posiada uprawnień, aby wzywać selekcjonera do składania wyjaśnień. Zgodnie z Ustawą o sporcie polski związek sportowy - w tym przypadku Polski Związek Piłki Nożnej - ma wyłączne prawo do ustanawiania i realizacji reguł sportowych, organizacyjnych i dyscyplinarnych we współzawodnictwie sportowym organizowanym przez związek" – możemy przeczytać.

Dla Czesława Michniewicza praca w Lechu Poznań była pierwszą w roli samodzielnego szkoleniowca. 52-latek „Kolejorza” prowadził w latach 2003-2006, a w kolejnych latach był związany także m.in. z Zagłębiem Lubin, Widzewem Łódź, Pogonią Szczecin, reprezentacją Polski do lat 21 oraz Legią Warszawa. W styczniu obecnego roku objął stanowisko selekcjonera pierwszej reprezentacji Polski, z którą udało mu się wywalczyć awans na zimowe mistrzostwa świata w Katarze.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze