Jerzy Dudek

i

Autor: Andrzej Lange / SE Jerzy Dudek

Mocne słowa Jerzego Dudka. Tak zareagował na pogłoski

2021-08-23 8:22

Już za tydzień na tapecie znowu pojawi się reprezentacja Polski, która będzie walczyła w eliminacjach do mistrzostw świata. Uczyni to pod wodzą selekcjonera Paulo Sousy, ale przyszłość Portugalczyka tak czy inaczej pozostaj bardzo niepewna. Do niektórych doniesień z tym związanych postanowił odnieść się były bramkarz polskiej kadry, Jerzy Dudek.

Po zupełnie nieudanym Euro 2020 wszyscy związani z reprezentacją Polski mają nadzieję, że teraz nadejdzie przełamanie. A zwłaszcza, że osiągnięcie dobrych wyników jest bardzo pożądane. Na początku września "Biało-czerwoni" zmierzą się kolejno z Albanią, San Marino i Anglią, a rezultaty tych potyczek będą miały walny wpływ na losy awansu bądź jego braku na mistrzostwa świata w Katarze. Selekcjoner Paulo Sousa stoi zatem przed misją bardzo ważną, ale i niełatwą.

Zobacz też: Piotr Zieliński kontuzjowany! Dramat Paulo Sousy przed el. MŚ 2022

W ostatnim czasie wzmagają się pogłoski, jakoby Portugalczyk już wkrótce miał opuścić swoje stanowisko. W gronie jego potencjalnych następców wskazywany jest m.in... Stanisław Czerczesow. Były trener Legii Warszawa i selekcjoner kadry Rosji nie ma jednak poparcia w byłym bramkarzu "Biało-czerwonych", Jerzym Dudku. - Ewentualna wygrana uspokoiłaby pojawiające się opinie, dotyczące wymiany Paulo Sousy na Stanisława Czerczesowa, które są dla mnie niepoważne, biorąc pod uwagę moment, w którym się znajdujemy. Portugalczyk może sobie pomóc, bo na końcu trener jest oceniany przez pryzmat wyników - kwituje bramkarz.

Tak jak zauważył Dudek, rezultaty boiskowe z pewnością będą bardzo istotne i wiążące w kwestii oceny pracy selekcjonera Paulo Sousy. Portugalczyk nie może pozwolić sobie na wrześniowe porażki - jeśli bowiem do nich dojdzi, droga "Biało-czerwonych" na przyszłoroczne mistrzostwa świata może się bowiem zamknąć bezpowrotnie...

Norman Parke po konferencji EFM SHOW - Maciej Jewtuszko to moje śniadanie | Koloseum
Najnowsze