MOCNE słowa syna Jerzego Brzęczka. „Nie mylmy żartów z CHAMSKĄ szyderą”

2021-01-19 14:42 PSt
Jerzy Brzęczek
Autor: Cyfrasport Selekcjoner reprezentacji Polski Jerzy Brzęczek

Nie milkną echa zwolnienia Jerzego Brzęczka z posady selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Przypomnijmy, w poniedziałkowe przedpołudnie gruchnęła informacja o rozwiązaniu przez Polski Związek Piłki Nożnej umowy z 49-letnim szkoleniowcem. Od tego czasu w mediach pojawia się mnóstwo opinii autorytetów ze świata futbolu o zasadności tej decyzji lub jej braku. Głos postanowił także zabrać syn Jerzego Brzęczka, Robert.

Jakkolwiek oceniać pracę Brzęczka w roli selekcjonera, niewątpliwie stał się on „kozłem ofiarnym” niepowodzeń reprezentacji, a na jego głowę przez ostatnich kilkanaście miesięcy wylewała się prawdziwa fala hejtu. 49-latek krytykowany był m.in. za powoływanie Jakuba Błaszczykowskiego oraz Arkadiusza Recy, czy też siedzącego na trybunach w Neapolu Arkadiusza Milika. Syn byłego już selekcjonera – Robert, grający na co dzień w rezerwach Rakowa Częstochowa, postanowił w ostrych słowach zaprotestować przeciwko takim zachowaniom.

Robert Lewandowski i jego KOSMICZNE liczby 2020 roku. Jeszcze człowiek czy już MASZYNA? | Futbologia

„Myślałem, że ciężki dla wszystkich rok pandemii, nowa rzeczywistość oraz trochę strachu spowoduje, że ludzie zejdą na ziemię, będą się wzajemnie szanować i doceniać - jednak jak widać było po zachowaniu, komentarzach w mediach oraz wylewaniu błota przez cały okres również zeszłego roku, a także choćby w dniu dzisiejszym na osobę Taty przez „dziennikarzy”, „znawców piłki nożnej” oraz „kibiców” - tak się niestety nie stało.” – napisał 24-latek.

Dariusz Szpakowski: nie widzę w Polsce autorytetu, za którym Lewandowski i spółka poszliby w ogień

„Krytyka w sporcie jest ważna i jak najbardziej potrzebna. Można sobie czasem pożartować i wrzucić mema. Nie można mylić jednak krytyki z brakiem obiektywizmu, a żartów z chamską szyderą, obrażaniem i wyśmiewaniem drugiego CZŁOWIEKA. To nie ma nic wspólnego ze sportem” – podkreślił starszy z synów byłego selekcjonera.

Jednocześnie Robert Brzęczek postanowił również publicznie okazać wsparcie swojemu ojcu. „Jesteś niezwykle silną osobą i podziwiam Cię za to. Zawsze byłeś, jesteś i będziesz dla mnie wzorem do naśladowania i najlepszym Trenerem, Mentorem, Tatą i Człowiekiem” – zakończył.

Nenad Bjelica rozmawiał POTAJEMNIE z Bońkiem. Wybuchły protesty, GĘSTA atmosfera

Jerzy Brzęczek poprowadził narodową reprezentację Polski w 24 oficjalnych spotkaniach. 12 z nich wygrał, 5 zremisował, poniósł 7 porażek. Z kadrą wywalczył awans na tegoroczne mistrzostwa Europy, zdołał także utrzymać się w najwyższej dywizji Ligi Narodów.

Najnowsze