Musi zapomnieć o grze w reprezentacji? Od ponad roku nie ma kontaktu z Jerzym Brzęczkiem

2020-10-24 19:09 mc
Michał Pazdan
Autor: Cyfrasport Michał Pazdan

Michał Pazdan ostatni mecz w reprezentacji Polski rozegrał we wrześniu 2019 roku. Od tamtej pory Jerzy Brzęczek nie bierze go pod uwagę, wysyłając powołania na kolejne zgrupowania. Woli stawiać na innych obrońców. Sam zainteresowany zdradził, że nie ma żadnego kontraktu z selekcjonerem.

Michał Pazdan ma na koncie 38 spotkań w reprezentacji Polski. Za kadencji Adama Nawałki był podstawowym piłkarzem, grając podczas Euro 2016 i mistrzostw świata 2018. Gdy stery przejął Jerzy Brzęczek, Pazdan wystąpił w trzech meczach - z Austrią (1:0), Łotwą (2:0) i Słowenią (0:2). Ten w Lublanie okazał się być, przynajmniej na razie, jego ostatnim w kadrze.

Piotr Zieliński POKONAŁ koronawirusa! Może zagrać już w niedzielę!

Wygląda na to, że Brzęczek nie widzi w swojej drużynie Pazdana. - Od ponad roku nie mam już kontaktu z selekcjonerem (...) - powiedział obrońca Ankaragucu w rozmowie z serwisem goal.pl.

Karol. Człowiek, który został liderem | Futbologia

- Oczywiście oglądam wszystkie mecze kadry, ostatnie trzy spotkania były naprawdę dobre. Wiele było w Polsce opinii, że atmosfera w reprezentacji nie jest najlepsza, ale ja tego tak nie widzę. Chłopaki tworzą fajną grupę. Z dobrej strony pokazał się Sebastian Walukiewicz, to bardzo ważne, by był ktoś, kto w każdej chwili może wejść za jednego z dwóch podstawowych stoperów. Niech się rozwija, trzymam kciuki za niego, bo wiem, że w młodym wieku granie na tak odpowiedzialnej pozycji na boisku jest bardzo ważne - dodał.

Hat-trick Lewandowskiego z Eintrachtem Frankfurt! Zobacz GOLE [WIDEO]

Pazdan występuje w Ankaragucu od 2019 roku. W tym sezonie rozegrał cztery mecze w lidze tureckiej.

Najnowsze