Nie będzie kolejnej kompromitacji. Nowa murawa na PGE Narodowym

2020-02-04 14:50 KG
PGE Narodowy
Autor: East News PGE Narodowy

W ostatnim spotkaniu eliminacji do mistrzostw Europy 2020, Polacy zwyciężyli z reprezentacją Słowenii 3:2. Mecz został jednak zapamiętany pod kątem fatalnej murawy na PGE Narodowym. Na stan nawierzchni narzekali kibice, zawodnicy czy władze PZPN z prezesem Zbigniewem Bońkiem na czele. Włodarze stadionu zakasali rękawy i obiecują zmiany. Sytuacja ma się nie powtórzyć.

Prezes Zarządu operatora PGE Narodowego – Włodzimierz Dola, zapewnia że murawa na płycie warszawskiego stadionu nie będzie już kłopotem dla piłkarzy, a stan trawnika ulegnie diametralnej poprawie. Z dniem 4 lutego otwarty został ogłoszony nieograniczony przetarg (o wartości poniżej 214 tysięcy euro) na nowego dostawcę nawierzchni, który potrwa do 12 lutego. Trawa zostanie położona na majowy finał Pucharu Polski oraz na czerwcowy mecz towarzyski Polski z Rosją, który będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami Europy 2020.

Nowy system nadzoru murawy zapewni kontrolę od plantacji, przez transport i rozłożenie. Restrykcyjne zmiany obejmują min.: kontrolę zadarnienia, grubość rolki, jednolitość barwy czy wiek darni. - Murawa na stadionie musi być najwyższej jakości, aby wszyscy byli dumni z obiektu - mówi Dola, który w grudniu 2019 zastąpił na stanowisku prezesa spółki Alicję Omięcką.

Najnowsze