Niepokojące doniesienia nt. występu Casha w reprezentacji! Zdąży przed listopadowymi meczami?

2021-10-28 18:44
Matty Cash
Autor: AP Matty Cash

We wtorek 26 października Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo, jednak okazuje się, że to nie wszystkie formalności, jakie potrzebne są do tego, aby wystąpił on w koszulce z orzełkiem na piersi. Przed listopadowymi meczami eliminacji mistrzostw świata 2022 PZPN musi dopełnić jeszcze kilku formalności. Czy związek zdąży przed spotkaniem z Andorą?

Sprawa Matty’ego Casha to jedna z najgłośniejszych tego typu sytuacji ostatnich lat. 24-letni Anglik do tej pory nie był brany pod jeśli chodzi o grę w reprezentacji tak Anglii jak i Polski. Kilka tygodni temu zawodnik i jego otoczenie postarało się o skompletowanie dokumentów, które pozwoliłoby uzyskać mu polskie obywatelstwo – zarówno dziadek jak i babcia piłkarza od strony mamy urodzili się w Polsce, a w Anglii osiedlili się po wojnie, więc nie było problemu w kwestii przyznania Cashowi polskiego paszportu. Całość formalności dopełniła się 26 października 2021 i od tego momentu Paulo Sousa może brać pod uwagę powołanie Matty’ego Casha do reprezentacji. Aby mógł on bez przeszkód wystąpić w biało-czerwonych barwach, potrzeba jeszcze uzupełnić kilka odpowiednich dokumentów. PZPN musi zrobić to przed pierwszym występem 24-latka w koszulce reprezentacji Polski.

Legia wytoczyła potężne działa! Wojciech Kowalczyk może mieć kłopoty, ostre oświadczenie klubu

Zobacz zdjęcia dziewczyny Matty'ego Casha

PZPN zdąży z formalnościami przed listopadowym zgrupowaniem?

Jak donosi portal Interia.pl, PZPN musi otrzymać od angielskiej federacji dokumenty, które potwierdzą, że Matty Cash nie wystąpił w żadnym spotkaniu reprezentacji Anglii. Te zaś polski związek musi przekazać od razu do FIFA. Zdaniem portalu oprócz tego do światowej centrali piłkarskiej wpłynąć musi jeszcze skan paszportów Matty’ego Casha oraz Janiny Kaliszewskiej (babci zawodnika), a także wniosek piłkarza o zmianę federacji. Dopiero gdy dokumenty te trafią do FIFA, piłkarska centrala będzie mogła wydać zgodę na grę 24-latka w naszym zespole.

Męczarnie Legii w Pucharze Polski i skromne zwycięstwo z trzecioligowcem. Świt Skolwin postawił się mistrzom Polski

Choć wydaje się, że działania te to tylko formalności, mogą one zająć trochę czasu. Zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się natomiast już 8 listopada, a 12 listopada rozegrany zostanie wyjazdowy mecz z Andorą. Trzy dni później Polacy zmierzą się w Warszawie z Węgrami, czym zamkną rywalizację w eliminacjach mistrzostw świata. Polacy są już o krok od awansu do baraży, które odebrać im mogłaby tylko katastrofa. Jak informuje Interia, PZPN czuwa nad tym, aby wszelkie formalności zostały dopełnione jak najszybciej.

Sonda
Cieszysz się, że Matty Cash zagra w reprezentacji Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze