Marek Papszun

i

Autor: Cyfra Sport Marek Papszun

Papszun na Euro 2024

Niesamowita wiadomość w sprawie Marka Papszuna! Polski szkoleniowiec pojedzie na Euro 2024? Szokujące doniesienia

2023-11-21 16:07

Sytuacja reprezentacji Polski po eliminacjach mistrzostw Europy nie jest zadowalająca. Wszystko przez fakt, że podopieczni Michała Probierza zajęli dopiero 3. miejsce w grupie i o awans na przyszłoroczną imprezę będą musieli walczyć w barażach. Niedoszły selekcjoner "biało-czerwonych" - Marek Papszun może pojechać na Euro 2024, ponieważ trener Czechów - Jaroslav Silhavy podał się do dymisji, a jednym z kandydatów na to stanowisko ma być właśnie były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa.

Saga z wyborem selekcjonera reprezentacji Polski po zwolnieniu Fernando Santosa była długotrwałym procesem. Cezary Kulesza miał do wyboru bardzo wielu kandydatów, jednak najgłośniej było o Michale Probierzu i Marku Papszunie. Wybór padł na tego pierwszego, jednak sytuacja "biało-czerwonych" w eliminacjach mistrzostw Europy nie przyniosła zamierzonego skutku, czyli bezpośredniego awansu. Nie miał łatwej drogi do tego, aby osiągnąć zamierzony cel Probierz, jednak nadzieje były wielkie. Niestety drużyna z Robertem Lewandowskim na czele, aby pojawić się na przyszłorocznej imprezie będzie musiała przejść przez drogę baraży.

Sonda
Czy reprezentacja Polski awansuje na EURO 2024?

Niespodziewane informacje w sprawie Marka Papszuna! Były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa może pojechać na Euro 2024 w roli trenera

W reprezentacji Czech doszło do niespodziewanej sytuacji, ponieważ Jaroslav Silhavy podał się do dymisji. ta decyzja mocno zaskoczyła zarząd czeskiego związku piłkarskiego, jednak w tej sytuacji będą potrzebne odpowiednie działania, czyli zatrudnienie nowego szkoleniowca. - W grę wchodzi też wybór zagranicznego trenera, na przykład polskiego Trpisovskiego, Marka Papszuna, który doprowadził Raków do tytułu mistrza Polski i dwóch pucharów Polski, a obecnie jest wolny, jest oferowany, ale prawdopodobnie będzie zbyt drogi - można przeczytać na portalu "ruik.cz"

Według portalu "ruik.cz" w gronie kandydatów są David Holoubek, Ivan Hasek, Martin Svedik, Radoslav Kovac oraz... Marek Papszun. Polak często pojawia się jako ekspert w studiu, jednak na ławce trenerskiej od zakończenia pracy w Rakowie Częstochowa go nie widziano, mimo wielu łączeń z klubami.

QUIZ. Ile wiesz o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski Michale Probierzu?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Michał Probierz na stanowisku trenera kadry narodowej zastąpił...
Michał Probierz, Cezary Kulesza
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze