Nowy ranking FIFA: Polacy w czołowej dwudziestce! Kto jest liderem rankingu FIFA?

2020-07-16 10:47 MSo
Oni rządzą polską piłką
Autor: MARCIN GADOMSKI/SUPER EXPRESS Robert Lewandowski

Międzynarodowa Federacja Piłkarska (FIFA) ogłosiła kolejny ranking narodowych reprezentacji. Podopieczni Jerzego Brzęczka utrzymują się w czołowej dwudziestce. W lipcowym zestawieniu w dalszym ciągu zajmują dziewiętnastą pozycję. Bez zmian także w ścisłej czołówce. Na pierwszym miejscu pozostają Belgowie, którzy wyprzedzają Francuzów i Brazylijczyków.

W trakcie pandemii koronawirusa nie jest rozgrywanych zbyt wiele meczów międzynarodowych. Odwołano mistrzostwa Europy, przełożono mecze towarzyskie i baraże do Euro. Wstrzymane zostały także zmagania w ramach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze w innych strefach. Stąd też próżno szukać zmian w nowoopublikowanym rankingu FIFA. Zestawienie z 16 lipca nie przewiduje zbyt wielu rotacji.

Policja pod domem Roberta Lewandowskiego! Ogłuszające syreny i poważny ALARM

Super Sport 13 VII

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Liderem zestawienia jest reprezentacja Belgii, która wyprzedza w rankingu FIFA Francuzów i Brazylijczyków. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze miejsce dla Anglików, Urugwajczyków, Chorwatów, Portugalczyków, Hiszpanów, Argentyńczyków i Kolumbijczyków. Podopieczni Jerzego Brzęczka utrzymali swoje dziewiętnaste miejsce. Na koncie mają 1559 punktów.

Najniżej notowaną kadrą w rankingu jest kadra Anguilly, która z 821 punktami na koncie wyprzedza Wyspy Dziewicze i San Marino.

Ranking FIFA - 16 lipca 2020:

1. Belgia
2. Francja
3. Brazylia
4. Anglia
5. Urugwaj
6. Chorwacja
7. Portugalia
8. Hiszpania
9. Argentyna
10. Kolumbia
...
19. Polska

Najnowsze