Piotr Zieliński, nr 14, złota setka 2016

Autor: AP Piotr Zieliński - 7 000 000 zł

Serie A. Piotr Zieliński zdobył CUDOWNĄ bramkę! Oby tak strzelał dla kadry [WIDEO]

2017-08-28 9:01

Piotr Zieliński zachwycił w ostatnim meczu ligowym Serie A! Wszystko za sprawą gola, jakiego reprezentant Polski strzelił w niedzielę w rywalizacji z Atalantą. Pomocnik popisał się kapitalnym strzałem, doprowadzając do remisu 1:1. Później drugie trafienie dla gospodarzy dorzucił Belg Dries Mertens, a trzecie - Marko Rog. Zobaczcie, jak wyglądało trafienie Zielińskiego. Tego nie można przegapić!

Piotr Zieliński to jeden z trzonów kadry Adama Nawałki. Po golu, jakiego strzelił w niedzielę pomocnik, polscy kibice mogą bardzo się cieszyć. W najbliższym czasie biało-czerwonych czekają przecież mecze w eliminacjach mistrzostw świata 2018 (z Danią 1 września i Kazachstanem 4 września). Polak z Atalantą zagrał od pierwszej minuty i odwdzięczył się za zaufanie Maurizio Sarriego w najlepszy z możliwych sposobów.

Piotr Zieliński w pięćdziesiątej szóstej minucie doprowadził do remisu 1:1. Napoli musiało gonić wynik po tym, jak w pierwszej połowie na prowadzenie przyjezdnych wyprowadził Bryan Cristante. Strata punktów przez neapolitańczyków już w drugiej kolejce Serie A byłaby sporym zaskoczeniem. Przed nim gospodarzy niedzielnej rywalizacji uchronili Dries Mertens i Marko Rog. Pierwszy z nich trafił na 2:1, a trzeci ustalił wynik rywalizacji na 3:1. Pełne dziewięćdziesiąt minut na ławce rezerwowych Napoli przesiedział Arkadiusz Milik.

Napoli - Atalanta 3:1 (0:1)
Bramki: Piotr Zieliński 56, Dries Mertens 61, Marko Rog 87 - Bryan Cristante 16

Żółte kartki: Koulibaly - Kurtić

Napoli: Reina - Maggio, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Zieliński (75. Rog), Jorginho (66. Diawara), Hamsik (58. Allan) - Callejon, Mertens, Insigne

Atalanta: Berisha - Toloi, Palomino, Masiello - Hateboer (80. Cornelius), Cristante (63. Kurtić), Freuler, Gosens - Ilicić - Petagna (46. De Roon), Gomez