Reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Pojawiły się ważne informacje dla Czesława Michniewicza. To może być kluczowy moment przed MŚ 2022, są daty

2022-04-13 18:50

Pod koniec 2022 roku czeka nas wielkie piłkarskie święto. W Katarze odbędą się mistrzostwa świata, na których zagra również reprezentacja Polski. Czesław Michniewicz już teraz zbiera informacje na temat naszych grupowych rywali, ale przed nim jeszcze inne ważne rozgrywki. W czerwcu biało-czerwoni rozpoczną walkę w Lidze Narodów. Kibice pomału mogą ostrzyć zęby na ciekawe spotkania i dowiedzieli się o konkretnych datach tych meczów.

Awans na mistrzostwa świata w Katarze to niewątpliwie wielki sukces reprezentacji Polski. Po raz drugi z rzędu zagramy w finałach tej imprezy, co w XXI wieku zdarzyło się dotychczas tylko raz. Biało-czerwoni już od kilku tygodni wiedzą, z kim zagrają w fazie grupowej mundialu. Rywalami Polaków będą Meksyk, Arabia Saudyjska oraz Argentyna.

Lewandowska z monstrualnego auta wyciągnęła walizkę za kilkanaście tysięcy. Gdy poznacie tę cenę, trudno będzie wam uwierzyć

Podano ważne daty dla reprezentacji. To może być ważny moment

Ponownie celem minimum dla biało-czerwonych jest wyjście z grupy. Do mistrzostw świata droga jednak jeszcze daleka, a na Polaków czekają inne trudne i ciekawie zapowiadające się spotkania. Chodzi rzecz jasna o Ligę Narodów, która w tym roku zostanie rozegrana błyskawicznie. Większość spotkań odbędzie się w pierwszej połowie czerwca.

Tego jeszcze nie było! Wydało się, czemu Paulo Sousa uciekł z Polski. Zupełnie się z tym nie krył

Rywalami zespołu prowadzonego przez Czesława Michniewicza są Belgia, Holandia oraz Walia. Starcia z tymi trzema ekipami mogą być świetnym testem dla Polaków przed mundialem i na pewno selekcjoner będzie chciał sprawdzić w nich swoje pomysły. Pierwotne daty meczów musiały zostać jednak nieco zmienione z ważnego powodu.

Sonda
Czy Polska wyjdzie z grupy MŚ 2022?

Kluczowy moment przed MŚ 2022? Wielki test przed kadrą Michniewicza

Na razie wciąż nie wiadomo, czy odbędzie się baraż o mundial pomiędzy Szkocją a Ukrainą. Został on przeniesiony na czerwiec. Tym spotkaniem zainteresowania jest również Walia, która zmierzy się ze zwycięzcą wspomnianego spotkania w finale barażów. Jak podaje portal weszlo.com, z tego względu zastanawiano się nad przełożeniem meczu Polska - Walia na wrzesień.

Ale ze wstępnych planów rywalizacja ma się odbyć 1 czerwca we Wrocławiu. Następnie biało-czerwonych czeka wyjazd do krajów Beneluksu. 8 czerwca zmierzą się z Belgią w Brukseli, a trzy dni później w Rotterdamie z Holandią. 14 czerwca zaplanowano rewanżowe spotkanie z Belgią w Warszawie. 22 i 25 września Polacy zagrają odpowiednio z Holandią u siebie oraz Walią na wyjeździe. Terminy musi jeszcze zatwierdzić UEFA, ale to raczej wydaje się formalnością.

Wyjątkowa wizyta u Jana Tomaszewskiego. Wyjątkowy wywiad o reprezentacji
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze