Polska - Korea Południowa, Piotr Zieliński

Autor: CYFRA SPORT Piotr Zieliński strzela zwycięskiego gola w meczu Polska - Korea Południowa.

Polska - Korea Południowa 3:2. Skrót meczu [WIDEO]

2018-03-28 9:27

We wtorkowy wieczór na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbył się towarzyski mecz Polska - Korea Południowa, który zakończył się wynikiem 3:2 dla biało-czerwonych. Decydującą bramkę w samej końcówce zdobył Piotr Zieliński, a kadra Adama Nawałki wygrała pierwszy raz od październikowego starcia z Czarnogórą. Zapraszamy na SKRÓT meczu Polska - Korea!

Mecz z Koreą Południową był drugim sprawdzianem reprezentacji Polski podczas marcowego zgrupowania. Adam Nawałka po raz kolejny postanowił przetestować ustawienie z trzema stoperami i wygląda na to, że w tej formacji biało-czerwoni czują coraz pewniej. Widać to było momentami w starciu z azjatyckim rywalem. Szczególnie w ofensywie, gdzie bardzo dobrze prezentował się ustawiony na wahadle Maciej Rybus. Gorzej było w obronie, bo przeciwnicy zdołali sobie stworzyć kilka sytuacji.

Do przerwy prowadziliśmy 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego i Kamila Grosickiego. Wydawało się, że nic złego nam się nie stanie, ale druga połowa, w której selekcjoner dokonał kilku zmian, była w wykonaniu naszej drużyny dużo gorsza. Do tego stopnia, że Koreańczycy w końcówce najpierw strzelili gola kontaktowego, a po chwili wyrównali. Na szczęście Piotr Zieliński pięknym strzałem trafił do siatki w doliczonym czasie gry i tym samym zdobył swoją pierwszą bramkę w kadrze za kadencji Adama Nawałki.

Skrót meczu Polska - Korea Południowa:

ZOBACZ: Były reprezentant Polski jest kierowcą lawety. "Ludzie pytają czy to naprawdę ja"