Polska - Łotwa

Autor: Cyfra Sport Polska - Łotwa

Mecz towarzyski

Słodko-gorzkie zwycięstwo reprezentacji Polski na zakończenie roku! Podopieczni Michała Probierza pokonali Łotwę, wygrana na otarcie łez

2023-11-21 22:44

Reprezentacja Polski po bardzo nieudanych eliminacjach mistrzostw Europy zmierzyła się w meczu towarzyskim z Łotwą. Podopieczni Michała Probierza musiała za wszelką cenę pokonać rywali, aby zachować twarz, po tak fatalnym roku w wykonaniu "biało-czerwonych". Na PGE Narodowym szybko wynik spotkania otworzył Przemysław Frankowski po świetnym podaniu Nicoli Zalewskiego. Sytuacji do końca połowy było bardzo dużo, jednak brakowało wykończenia. Na początku drugiej części spotkania wynik na 2:0 podwyższył Robert Lewandowski, który popisał się fenomenalnym strzałem głową. Do końca spotkania nic się nie zmieniło, a Polacy wygrali ostatni mecz w 2023 roku.

Polska - Łotwa 2:0 (1:0)

Bramki: Frankowski (7'), Lewandowski (48')

Kartki: żółte: Uldrikis, Bednarek, Świderski, Cernomordijs, Oss

Polska: Skorupski (Bułka 46') - Wieteska, Bednarek, Kiwior - Frankowski, D.Szymański (Slisz 63'), Piotrowski (Struski 62'), S. Szymański (Grosicki 78'), Zalewski (Wdowik 78') - Lewandowski (Świderski 62'), Buksa

Łotwa: Matrevics - Jurkovskis, Cernomordijs (Oss 90'), Balodis, Ciganiks - Tobers (Saveljevs 72'), Emsis - Jaunzems, Ikaunieks (Tonisevs 90'), Daskevics - Uldrikis (Regza 72')

Witamy w relacji na żywo z meczu towarzyskiego reprezentacji Polski. Podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Łotwą. Początek zaplanowany na godzinę 20:45. Zapraszamy!

Kilkanaście minut dzieli nas od początku meczu towarzyskiego Polski z Łotwą.

W takim składzie rozpoczną podopieczni Michała Probierza mecz z Łotwą!

Zawodnicy obu drużyn już są przygotowani, zaraz pojawią się na murawie.

Przed nami hymny obu państw!

1'

Zaczęli!

1'

Piłkarze gości od razu próbowali przenieść akcję na połowę Polaków, ale szybko ten pomysł został wyjaśniony przez defensywę "biało-czerwonych".

2'

Co za interwencja bramkarza gości! Świetna akcja polskiego zespołu!

3'

Sebastian Szymański był bardzo bliski pokonania Matrevicsa, ale ten popisał się fantastyczną "Robinsonadą".

4'

Łotwa pod ostrzałem! Będzie niebezpieczny rzut wolny dla Polski.

5'

Niestety Lewandowski uderzył prosto w mur.

7'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! FRANKOWSKI ZAMYKA PODANIE OD ZALEWSKIEGO!

9'

Ta bramka wisiała w powietrzu, niesamowita gra w ofensywie "biało-czerwonych".

13'

Ajjj Szymański zza pola karnego uderzył, jednak wprost w ręce bramkarza gości.

15'

Lewandowski przed szansą! Skutecznie zablokowany kapitan reprezentacji Polski.

21'

"Biało-Czerwoni" co chwile są pod bramką rywali, jednak na razie wynik się nie zmienia.

24'

Widać mocne zaangażowanie reprezentacji Polski w tym meczu, jednak przed chwilą to Łotwa stanęła przed ogromną szansą. Na szczęście pogubiła się ofensywa gospodarzy.

29'

Sytuacja pod polem karnym rywali, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki piłkarzy Łotwy.

31'

Lewandowski podaje w pole karne rywali... jednak wprost w ręce bramkarza gości.

37'

Zalewski dogrywa w pole karne, niestety wyłapuje to pewnie Matrevis.

41'

Dużo szczęścia Polski! Łotwa miała bardzo dobrą sytuację, jednak pogubili się i nie byli w stanie uderzyć na bramkę Szczęsnego.

43'

Lewandowski dogrywa do Zalewskiego ten strzela! Co za szczęście bramkarza Łotwy w tym momencie! To powinna być bramka!

45'

Kolejny strzał z dystansu Polaków, jednak obok bramki...

45+1'

Koniec pierwszej części spotkania! Powinno być wyższe prowadzenie, niestety brak skuteczności po stronie "biało-czerwonych", aby bardziej zagrozić rywalom.

Wracamy na PGE Narodowy! Piłkarze obu drużyn już pojawiają się na murawie.

46'

Ruszyli!

46'

Od razu świetna akcja Polaków, jednak dośrodkowania od Lewandowskiego nikt nie był w stanie zamknąć.

48'

Atak pozycyjny Polski. Zalewski dośrodkowuje i GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ROBERT LEWANDOWSKI popisuje się świetnym strzałem głową!

51'

"Zawisnął" w powietrzu Lewandowski i bez problemu pokonał bramkarza gości.

53'

Kolejny atak Polaków, jednak szybko powstrzymany przez defensywę rywali.

57'

Kolejna akcja "biało-czerwonych"! Łotysze bronią się całą drużyną, niestety złe podanie Szymańskiego i przejmują rywale.

62'

Koniec spotkania dla Lewandowskiego, zastąpił go Świderski.

67'

Ikaunieks! Co za uderzenie, Bułka broni na raty.

68'

Kolejny raz zakotłowało się pod polem karnym "biało-czerwonych".

74'

Kolejny atak Polaków! Ponownie górą w ostatniej chwili okazała się defensywa Łotwy.

75'

Polacy będą mieli szansę na podwyższenie wyniku. Rzut wolny tuż przy polu karnym.

77'

Zamieszanie w polu karnym Łotwy! Niestety zablokowany strzał Struskiego.

80'

Kolejny ostry faul w wykonaniu piłkarzy z Łotwy...

84'

Minuty dzielą nas od zakończenia ostatniego meczu w wykonaniu reprezentacji Polski w tym sezonie.

88'

Chwila przerwy, zawodnik z Łotwy potrzebował pomocy medycznej, ale na szczęście już wszystko jest w porządku.

90+1'

Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90+3'

Koniec! Reprezentacja Polski wygrywa ostatni mecz w tym roku!

Nie tak miały wyglądać eliminacje mistrzostw Europy w wykonaniu reprezentacji Polski. Wszyscy kibice zakładali, że to będzie "łatwa przeprawa" dla "biało-czerwonych", jednak tak się nie stało, ponieważ ekipa z Robertem Lewandowskim na czele zajęła dopiero 3. miejsce przez co do awansu Polacy będą musieli zagrać jeszcze baraże. W meczu towarzyskim podopieczni Michała Probierza zmierzą się z Łotwą, ostatni raz "biało-czerwoni" mierzyli się z tą drużyną w 2019 roku w ramach eliminacji mistrzostw Europy. Górą był zespół prowadzony przez Jerzego Brzęczka, za sprawą hat-tricka, którym popisał się Robert Lewandowski.