Polska nie zagra z Hiszpanią w Bilbao?! Kolejne wielkie problemy, a Euro za pasem

2021-04-08 9:22 Marcin Długosz
Kamil Grosicki
Autor: Cyfra Sport Kamil Grosicki

Już za nieco ponad dwa miesiące mają rozpocząć się mistrzostwa Europy, podczas których Polska zmierzy się w fazie grupowej ze Słowacją, Szwecją i z Hiszpanią. Do pierwszych dwóch pojedynków ma dojść w Dublinie, do tego ostatniego zaś - w Kraju Basków, w Bilbao. Z Irlandii już wcześniej płynęły jednak głosy o problemach organizacyjnych, a teraz z tym samym muszą zmagać się Hiszpanie, co stawia wszystko pod znakiem zapytania.

Ogólnoświatowy kryzys wywołany pandemią koronawirusa nie omija także i piłki nożnej na najwyższym poziomie. Z problemami boryka się również tak potężna organzacja jak UEFA. Już za dwa miesiące mają rozpocząc się mistrzostwa Europy, ale obecnie kompletnie nie wiadomo, czy aby na pewno dojdą do skutku w miejscach, w których planowano to uczynić. Irlandczycy wydali już oświadczenie informujące, że aktualnie nie są w stanie spełnić wymogów UEFA dotyczących wpuszczenia na trybuny określonej liczby kibiców.

Tak Wielkanoc spędzał Zbigniew Boniek!

O problemach Dublina w tym zakresie mówiło się od dawna i nie jest to żadna niespodzianka. Brytyjski "The Sun" sugerował, że pojedynki mogą zostać przeniesione do Anglii, a konkretniej do Manchesteru na stadion City - Etihad Stadium. Ale, jak się okazuje, kłopoty mają także i w Hiszpanii. Kraj z Półwyspu Iberyjskiego także nie jest w stanie zagwarantować dziś UEFA, że w czerwcu na trybunach obiektu w Bilbao będzie mogła pojawić się określona liczba kibiców. I teraz federacja ma poważny problem.

Z jednej strony UEFA z pewnością nie chciałaby dokonywać wielu zmian w tak bliskim odstępstwie od turnieju, z drugiej - to może być niewykluczone. W centrali z pewnością są teraz bardzo niespokojne godziny, w których zadecyduje się, gdzie m.in. także i reprezentacja Polski rozegra swoje mecze podczas kontynentalnego czempionatu. Wszystko powinno się okazać lada chwila, gdyż dwa miesiące na przygotowania do tak wielkiej imprezy i tak brzmią już jako bardzo mało. A czas kurczy się przecież z każdym dniem...

Piątek i Sousa ZDEPTANI po meczu z Anglią. Oj, będzie bolało! | Futbologia
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze