Słowacy wygrali w Chorzowie! Zapis relacji "na żywo"

2009-10-14 21:52

W ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Świata Polacy przegrali ze Słowacją 0:1. Mecz rozgrywamy w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych, obnażył denny poziom naszej piłki reprezentacyjnej. Słowacja cieszy się z bezpośredniego awansu do finałów w RPA.

Mimo tego, że mięliśmy więcej sytuacji zabrakło nam szczęścia. Bramka samobójcza okazała się decydująca dla przebiegu meczu.

Koniec meczu przegrywamy 0:1!

90 min. ostry atak Słowackiego obrońcy w polu karnym na nogi Roberta Lewandowskiego. Sędzia jednak nie odgwizdał faulu.

87 min. zatrzymana kontra Słowaków

84 min. Dwa groźne strzały Polaków. Słowacje ratuje Mucha.

78 min. Słowacy koncentrują się na przeszkadzaniu. Do upragnionego zwycięstwa brakuje im już tylko 12 minut.

72 min. dobra akcja Polaków, strzał Obraniaka broni Mucha

71 min. bardzo blisko gola Robert Lewandowski. Piłka minimalnie mija słupek!

70 min. zamieszanie w polu karnym Słowaków. Przy linii pola karnego faulowany Peszko

66 min. groźnie pod bramką Słowacji. Strzał Jelenia broni Mucha! Wynik bez zmian.

65 min.  w sytuacji sam na sam broni Dudek!

62 min. dobra akcja Polaków i groźnie pod bramką Jerzego Dudka

61 min. Peszko zmienia Rogera

60 min. dobra akcja Błaszczykowskiego. Znów w ostatniej chwili ratują się Słowacy

58 min. żółta kartka dla Weissa mamy rzut wolny w dogodnej sytuacji! Strzał Lewandowskiego zablokowany

56 min dobre dośrodkowanie do Jelenia! W ostatniej chwili obrońca wybija piłke na rzut rożny

54 min. Polacy starają przedrzeć pod bramkę. Jednak sutecznie bronią Słowacy

49 min. rzut wolny dla Słowaków na wysokości pola karnego

48 min. faul Błaszczykowskiego

Rozpoczęli Słowacy warunki do gry jeszcze gorsze, śnieg nie ustaje

II Połowa

Koniec pierwszej połowy. Mecz rozgrywany w arktycznych warunkach nie pozwala na konskruktywną grę. Pechowa bramka, niestety głównym akcentem pierwszej połowy.

39 min. wynik nadal bez zmian. Gra jest słaba i nie wiele się dzieje.

32 min. Mariusz Lewandowski trafia w spojenie było bardzo blisko!

26 min.  w dogodnej sytuacji pudłuje Mariusz Lewandowski

21 min. - dobre uderzenie Jelenia broni Jan Mucha

20 min. - zablokowany strzał Hamsika

17 min. dobra interwencja Jerzego Dudka, strzelał... ponownie jeden z naszych obrońców

13 min. dobra akcja rozpoczęta przez Obraniaka. Jednak podanie do Kuby Błaszczykowskiego za mocne

10. min akcja Polaków jednak nasi napastnicy nie byli w stanie opanować piłki

3 min. bramka samobójcza autorstwa Seweryna Gancarczyka.

2 min. - piłka w rękach bramkarza Słowacji Jana Muchy. Bardzo trudne warunki atmosferyczne śnieg nie przestaje padać